http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - خاکسپاری نورمن ویزدم + عکس

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو

«نورمن ویزدم» كه 4 اكتبر (12 مهر) در سن 95 سالگی درگذشت، سرانجام با بدرقه علاقمندانش در جزیره من به خاك سپرده شد...

به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری‌های خارجی، «نورمن ویزدم» كمدین سینما روز جمعه در خیابان‌های داگلاس واقع در جزیره من تشییع و پس از برگزاری مراسم مذهبی در كلیسای سنت جورج، در این جزیره به خاك سپرده شد.

در این مراسم كه با حضور اعضای خانواده او، دوستانش، برخی از مقامات فرهنگی و عده زیادی از مردم برگزار شد، تابوت «ویزدم» را لحظاتی در مقابل سالن نمایش «گیتی» نگاه داشته و رسما از او خداحافظی كردند.

كلاه معروف نورمن ویزدم در تمام این ساعات به یاد او، بالای تابوتش قرار گرفته بود.

«ویزدم» سرانجام پس از انجام مراسم مذهبی در كلیسای «سنت جورج»، به خاك سپرده شد.

بر روی آگهی مراسم تشییع و تدفین این بازیگر بزرگ نوشته شده بود: تو ما را خنداندی، تو ما را گریاندی، امروز آمده‌ایم تا با تو خداحافظی كنیم، خداوند تو را بیامرزد.بنا براین گزارش، «نورمن ویزدم» 4 فوریه سال 1915 در منطقه پادینگتون لندن در خانواده فقیر به دنیا آمد، او دومین فرزند این خانواده نه چندان خوشبخت بود. پدر و مادر «نورمن» مدام با یكدیگر جنگ و دعوا داشتند و سرانجام زمانی كه او 9 سال بیشتر نداشت از هم جدا شدند و «نورمن» كلافه از این وضعیت سرانجام دو سال بعد، در سن 11 سالگی از خانه گریخت.

«ویزدم» برای امرار معاش به هر كاری از پادویی و ظرفشویی گرفته تا روزنامه‌فروشی دست زد و از آنجایی كه به درس و مدرسه علاقه فراوانی داشت در كنار كار سخت، به تحصیل خود ادامه داد ولی چون نتوانست مخارج تحصلیش را تامین كند، در 13 سالگی ترك تحصیل كرده و علی‌رغم سن كمش در معدن زغال سنگ مشغول به كار شد.

او بعدها وارد ارتش انگلستان شد و به عنوان یك نظامی انگلیسی به هند رفت ولی روح لطیفش طاقت آنهمه سختی و خشونت ارتش را نداشت، به همین خاطر اواخر سال 1946 در سن 31 سالگی ارتش را بها كرد و دو سال بعد نیز به تلویزیون انگلستان راه یافت و كمی بعد نیز در نخستین فیلم كمدی تلویزیونی خود با نام «قرار ملاقات یك آدم رویایی» بازی كرد.

«نورمن ویزدم» كه یك سال گذشته چندین بار دچار سكته مغزی شده بود، سرانجام 4 اكتبر (12 مهر) در آسایشگاهی واقع در جزیره «من» دریای ایرلند درگذشت. 
 

 

 ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای ایران،  عکس، 
برچسب ها: عكس ها ی از خنده نورمن ویزدم، عكس های از كلاه نورمن ویزدم، عكس ها ی از مردم و نورمن ویزدم، عكس ها ی از خاكسپاری نورمن ویزدم، عكس ها ی از مراسم نورمن ویزدم، عكس ها ی ناراحت كننده، عكس ها یخنده دار، عكس های دیدنی، عكس های از بازیگران طنز، عكس، نورمن ویزدم، حظور نورمن ویزدم و مردم، مراسم نورمن ویزدم، آثار نورمن ویزدم، كار های نورمن ویزدم،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 4 آبان 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ