http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - «شبانه روز» به سینماها می آید

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
شبانه روز

حضور بازیگران حرفه‌ای شناخته شده سینما در «شبانه روز» باعث شده برخی صاحب‌نظران سینمایی این فیلم را یکی از آثاری بدانند که به هنگام اکران...
«شبانه روز» ساخته کیوان علیمحمدی و امید بنکدار که دو سال قبل در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده بود در برنامه اکران سینما آزادی قرار گرفته و احتمالا از اواسط پاییز روی پرده می‌رود.
شبکه ایران: «شبانه روز» ساخته کیوان علیمحمدی و امید بنکدار که دو سال قبل در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده بود و به واسطه ساختار سینمایی متفاوتش توانست توجه منتقدان طرفدار سبک‌های سینمایی متفاوت را به خود جلب کند در برنامه اکران سینما آزادی قرار گرفته و احتمالا از اواسط پاییز روی پرده می‌رود.
«شبانه روز» دومین فیلم مشترکی علیمحمدی و بنکدار است که در سال 1387 ساخته شده است. این دو سینماگر در سال 1384 نیز فیلمی با عنوان «شبانه» را ساخته بودند؛ فیلمی که زمستان پارسال به اکران درآمد و هرچند استقبال مخاطبان عام  از آن چندان خوب نبود اما منتقدان به خاطر فضای کاری متفاوت اثر آن را تحسین کردند.
این دو در زمینه ساخت فیلم‌های مستند و کوتاه هم فعالیت دارند و تاکنون فیلم‌هایی درباره مصرف قرص‌های روانگردان و بیماری ایدز ساخته‌اند که در جشنواره فیلم مستند و جشنواره فیلم کوتاه تهران مورد تقدیر قرار گرفته‌اند.
حضور بازیگران حرفه‌ای شناخته شده سینما در «شبانه روز» باعث شده برخی صاحب‌نظران سینمایی این فیلم را یکی از آثاری بدانند که به هنگام اکران عمومی توجهات را به خود جلب خواهد کرد.
نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، مهناز افشار، پارسا پیروزفر، حامد بهداد، حمیدرضا پگاه، مهتاب کرامتی، ستاره اسکندری، بهنوش بختیاری، فلامک جنیدی و مریم بوبانی از جمله بازیگران این درام هستند که در این میان ایفای نقش بهداد در قالب یک پیرمرد هفتاد و چند ساله آن هم با گریمی کاملا متفاوت، چشمگیر است.
سیدجمال ساداتیان که پیش از این تهیه‌کنندگی آثاری چون «دایره زنگی»، «چهارشنبه‌سوری» و «به رنگ ارغوان» را برعهده‌ داشته، تهیه این فیلم را برعهده دارد و طی یک سال اخیر برای پیدا کردن زمانی جهت نمایش عمومی این فیلم تلاش بسیاری کرده است.
نکته جالب درباره فیلمنامه «شبانه‌روز» آن است که در ابتدا بنکدار و علیمحمدی این سناریو را به سبک فیلم‌های تجربی نوشته بودند اما زمانی ‌که پای سیدجمال ساداتیان به عنوان تهیه‌کننده به میان آمد با نظر او تغییراتی در جهت عامه‌پسند شدن در فیلمنامه به‌وجود آمد و با اعمال نظرات ساداتیان، بنکدار و علی‌محمدی سه بار سناریو را بازنویسی کردند.
تهیه‌کننده «شبانه‌روز» درباره کار کردن با این دو کارگردان جوان می‌گوید: «کار در سینما همیشه همراه با ریسک است. حتی زمانی که با کارگردانان حرفه‌ای هم همکاری می‌کنید، این ریسک وجود دارد اما به اعتقاد من باید به جوانان اعتماد کرد. تجربه نشان داده که آنان انگیزه بیشتر و حرف‌های جدیدتری نسبت به سایرین دارند و از لحاظ تکنیکی هم کارشان را بلدند، به همین دلیل تصمیم گرفتم به آنان اعتماد کنم. ضمن اینکه هر دو پذیرفتند که سبک و سیاق کار خود را تغییر دهند و از خاص بودن فضای کار کمی فاصله بگیرند. در ابتدای کار با حفظ اصل داستان و حفظ حرمت قصه، ساختار فیلم تغییر داده شد و به شکلی درآمد که برای مخاطبان عام جذاب باشد.»
تمام فیلم‌هایی که ساداتیان تهیه کرده غالبا علاوه بر کیفیت بالای تکنیکی از گیشه خوبی هم برخوردار بوده‌اند مثلا «چهارشنبه سوری» یا «دایره زنگی» که هم مردم از تماشای آنها راضی بودند و هم مورد استقبال منتقدان قرار گرفتند.
«شبانه‌روز» ملودرامی رمانتیک است که زنان مخاطبان اصلی آن بوده و در آن چهار داستان به شکل روایت‌های متقاطع در هم تنیده شده و با هم ارتباط دارند.ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای ایران،  خبر، 
برچسب ها: شبانه روز، چهارشنبه‌سوری، دایره زنگی، به رنگ ارغوان، بهداد، نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، مهناز افشار، پارسا پیروزفر، حامد بهداد، حمیدرضا پگاه، مهتاب کرامتی، ستاره اسکندری، بهنوش بختیاری، فلامک جنیدی، مریم بوبانی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 2 آبان 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ