http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - ركورد پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینما برای پیتر جكسون

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
ركورد پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینما برای پیتر جكسون

روزنامه سیدنی مورنیننگ هرالد استرالیا هزینه جدیدترین پروژه فیلم «پیتر جكسون»، كارگردان و تهیه‌كننده سرشناس هالیوود را 500 میلیون دلار برآورد كرد...
به گزارش ایسنا،‌جدیدترین فیلم «پیتر جكسون» پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان خواهد بود. 
روزنامه سیدنی مورنیننگ هرالد استرالیا هزینه جدیدترین پروژه فیلم «پیتر جكسون»، كارگردان و تهیه‌كننده سرشناس هالیوود را 500 میلیون دلار برآورد كرد.
پروژه‌ فیلم «هابیت» كه قرار بود به كارگردانی پیتر جكسون در نیوزلند ساخته شود، به‌علت اعتراض‌های دنباله‌دار اتحادیه بازیگران این كشور متوقف شده است.
در صورتی كه این فیلم با چنین هزینه خیره‌كننده‌ای ساخته شود، عنوان پرخرج‌ترین پروژه فیلم تاریخ سینمای جهان را به خود اختصاص خواهد داد.
پیش از این فیلم «دزدان دریایی كارائیب؛ در انتهای جهان» در سال 2007 با بودجه 300 میلیون دلاری این ركورد را در اختیار داشت.
این در حالی است كه به‌دنبال مناقشه به وجود آمده میان «پیتر جكسون» و اتحادیه بازیگران استرالیا، این كارگردان سرشناس تهدید كرد از ساخت فیلم «هابیت» در نیوزلند صرف‌نظر خواهد كرد.
جكسون در نامه سرگشاده‌ای اعلام كرد، اگر مناقشه به وجود آمد با اتحادیه هنر و سرگرمی‌های رسانه‌ای استرالیا حل نشود، ساخت این پروژه را به كشوری در شرق اروپا منتقل خواهد كرد.
چندین اتحادیه بازیگران در آمریکا، استرالیا و کانادا از اعضای خود درخواست كرده‌اند به‌جهت آنكه تهیه‌کنندگان فیلم «هابیت» حاضر به استفاده از بازیگران نیوزیلندی در این پروژه نیستند، این فیلم را تحریم كنند.
کارگردان سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» كه این فیلم را در نیوزلند ساخته است، در اظهارات اعتراض‌آمیز خود اعلام كرد، این حرکت تصمیم زیركانه استرالیا برای كنترل داشتن بر صنعت فیلم نیوزیلند است كه می‌تواند به تضعیف آن در صحنه جهانی بینجامد.»
داستان این فیلم در دنیایی روی می‌دهد که پر از جادوگرها و کوتوله‌هایی به‌نام «هابیت» است. «بیلبو باگینز» شخصیت اصلی داستان، یکی از این هابیت‌هاست که حلقه قدرت را از «گالم» می‌گیرد. هابیت‌ها گونه‌ای از موجودات تخیلی در رمان «ارباب حلقه‌ها» هستند.
پیتر جکسون 49 ساله کارگردان، تهیه‌کننده، بازیگر و فیلم‌نامه‌نویس نیوزیلندی است كه بیشتر به‌دلیل ساخت سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» شهرت یافته است. وی همچنین به‌خاطر بازسازی «کینگ کنگ» در سال 2005 و تهیه کنندگی «ناحیه 9» مورد تحسین منتقدین قرار گرفته است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای جهان،  خبر، 
برچسب ها: پیتر جكسون، هالیوود، ركورد پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینما، پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینما، تاریخ سینما، پرخرج‌ترین پروژه فیلم تاریخ سینمای جهان، دزدان دریایی كارائیب؛ در انتهای جهان، هابیت، ارباب حلقه‌ها، بیلبو باگینز، کینگ کنگ، ناحیه 9،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 مهر 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ