http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - پیشنهادمیلیونی حجازی برای فیلم ایرج قادری

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
پیشنهادمیلیونی حجازی برای فیلم ایرج قادری
ناصر حجازی به تازگی خبر از آن داده است که به ایرج قادری برای حضور در یک فیلم، پیشنهادی 100 میلیونی داده بود!
...

به نوشته هفته نامه ورزشی "تماشاگر" و به نقل از جهان،  شاید در نظر اول مقایسه این پیشنهاد با دستمزد جنجالی سوپراستار سینمای ایران که در تازه‌ترین درخواست خود پیشنهاد 250 میلیون تومانی را مطرح کرده چندان عجیب و نامعقول نباشد اما بخش جالب ماجرا زمانی است که بدانید این پیشنهاد از سوی این فوتبالیست حدود 15 سال پیش مطرح شده است؛ یعنی زمانی که قرار بوده ایرج قادری بعد از انقلاب در نخستین تجربه‌اش به عنوان کارگردان، از چهره‌ای در حد ستاره و فوق‌ستاره استفاده کند تا اثر آبرومندی را خلق کند پس در قدم اول، یکراست به سراغ سوپراستار فوتبال آمده است.

ناصر حجازی در خصوص مذاکره این کارگردان با وی گفته است: برای اولین فیلم خود سراغ من آمد، نشستیم و صحبت کردیم. بعد راجع‌به مسائل مالی حرف زدیم و من هم رقم مورد‌نظرم را گفتم. قادری گفت: اما بازیگران سطح اول کشور نصف این مبلغ را ‌می‌گیرند. گفتم من خودم را ارزان نمی‌فروشم چون ممکن است با این کار خودم را خراب کنم.

وی در توجیه چنین پیشنهاد عجیبی گفته است: من که نباید ارزان‌فروشی ‌می‌کردم، اگر آن‌ها در سینما برای خودشان اسم و رسمی‌داشتند، خب من هم ناصرحجازی بودم.

حجازی همچنین افزوده: از کجا معلوم آن فیلم خوب از کار در‌‌می‌آمد. من باید به اعتبار خودم هم فکر ‌می‌کردم.‌‌100 میلیون تومان خواستم و فکر کنم 15‌سال پیش بود.

دروازه‌بان اسبق تیم ملی البته پیش از این هم از کنار پیشنهاد‌های وسوسه‌انگیز تهیه‌کنندگان و کارگردانان سینما قبل انقلاب اسلامی‌‌ به‌راحتی عبور کرده و حتی روزی که قرار شده در کنار سوپر‌استار فیلم‌ها‌ی فارسی نقش‌آفرینی کند، ناگهان قید رفتن جلوی دوربین را زده و به تهیه‌کنندگان بنام آن زمان "‌نه" گفته است: پیش از انقلاب ‌، علی عباسی که در سینمای ایران شناخته شده بود، از من خواست در فیلمی‌که یک بازیگرسرشناس فیلم فارسی هم بازیگر آن بود، شرکت کنم. یک‌فیلم تهیه‌کننده‌اش امیر شروان بود و فیلم دیگری هم که فکر کنم اسمش پرنده آهنی بود‌. یک خانم کارگردان هم قرار بود فیلمی ‌را در آلمان بسازد و من در آن فیلم بازی کنم که درنهایت ساخت آن فیلم متوقف شد.

حجازی صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه داده: اتفاقا خیلی هم جدی بودند اما خود من به‌عنوان یک ورزشکار زیاد جالب نمی‌دانستم که جلوی دوربین فیلم‌سازان بروم. آن‌ها ‌می‌خواستند از اسم ناصر حجازی بهره ببرند، نه قیافه و هنر بازیگری‌اش.

وی در گفت وگو با هفته نامه ورزشی "تماشاگر" اظهار داشته: دنبال مطرح شدن نبودم، یعنی مطرح بودم. آن زمان از همه هنر‌پیشه‌ها‌ و خواننده‌ها‌ مطرح‌تر بودم و همه مرا ‌می‌شناختند. فقط به پولش احتیاج داشتم.

حجازی گرچه با ورود چهره‌ها‌ی ورزشی به حوزه سینما مخالف نیست اما معتقد است که آن‌ها نباید ارزان‌فروشی کنند:" نمی‌گویم ورزشکاران در فیلم ها بازی نکنند اما ارزان‌فروشی نکنند. به هر قیمتی که نباید جلوی دوربین رفت"

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو می‌گوید: الان خیلی‌ها هنرپیشه شده‌اند، خیلی‌ها‌ صبح که از خانه بیرون ‌می‌روند ماسک روی چهره ‌می‌زنند تا ظاهرشان با باطن‌شان متفاوت باشد‌. دیگر بازیگری سخت نیست، چون همه هنرپیشه‌اند.

حجازی بازیکن علاقمند به دنیای بازیگری در ژانر معمایی و اکشن است "الان ‌دیگر سنم بالا رفته، البته نقش‌ها‌ی اکشن را دوست دارم، یا مثلاً بازی کردن در نقش یک‌کارآگاه!" 


ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای ایران، 
برچسب ها: پیشنهادمیلیونی حجازی برای فیلم ایرج قادری، تماشاگر، دستمزد جنجالی سوپراستار سینمای ایران، دستمزد سوپراستار سینمای ایران، دستمزد بازیگران سینمای ایران، ایرج قادری، سوپراستار فوتبال، سوپراستار، ناصر حجازی، دروازه‌بان اسبق تیم ملی، دروازه‌بان تیم ملی، سوپر‌استار فیلم‌ها‌ی فارسی، فیلم‌ها‌ی فارسی، علی عباسی، پرنده آهنی، حجازی،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 27 شهریور 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ