http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - درباره 6 فیلم مطرح روی پرده هالیوود!

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو

سرآغاز


فکرش را بکنید وقتی در خواب خوشی به سر می‌برید یکی می‌آید و تمام مغزتان را اسکن می‌کند و هر چه ایده و خلاقیت و توانایی در سر دارید را بر می‌دارد و می‌رود. کمی عجیب و غریب به نظر می‌رسد اما...
پاییز در تابستان
انگار تابستان امسال چندان خبری از فیلم‌های عظیم و پر سرو صدای‌هالیوودی نیست؛ فیلم‌های پرزرق و برقی که همیشه در این فصل گیشه‌ها را می‌ترکاندند
نه. امسال سال خوبی نیست. این را می‌شود از فیلم‌هایی که قرار است در تابستان اکران شوند فهمید. نه خبری از کارگردان مشهور آن چنانی است و نه خبری از فیلم‌های بلاگ باستر (فیلم‌های عظیم پرخرج) که فروش‌شان می‌توانست سر به فلک بگذارد. تابستان امسال انگار ‌هالیوود در خواب زمستانی فرو رفته. فقط تعداد انگشت‌شماری از فیلم‌ها هستند که می‌شود رویشان حساب باز کرد و بقیه شبیه سیاه لشکری هستند که صحنه را بی‌خود شلوغ کرده اند. در این میان فقط می‌شود روی چند فیلم حساب باز کرد که در این دو صفحه روی دایره ریختیم تا خودتان حساب کار بیاید که امسال سال خوبی نخواهد بود.
 
افسانه نگهبانان: جغدهای گاهول
عمو جغد شاخدار
کارگردان: راک اسنایدر
دوبلورها: ریان کووانتن، املی دی راوین، راچل تیلور، هیوگو ویوینگ، هلن میرن
اکران: 29 شهریور
اگر فیلم تحقیر شده 300 را از کارنامه اسنایدر پاک کنیم می‌بینیم او چه کارگردان خوش ذوق و اینکاره‌ای است. تمام فیلم‌هایش دیدنی از آب درآمده. این کارگردان 44 ساله آمریکایی بعد از فیلم مراقبان (Watchmen) و300، برای بار سوم سراغ کتاب‌های مصور رفته تا یک فیلم دیگر از روی آن‌ها بسازد. او این بار منبع داستانی اش را روی مجموعه کتاب‌های مصوری به نام نگهبانان گذاشته که در کل 15 کتاب می‌شود. اما او فقط سه تای اول آن را انتخاب کرده تا سرگیجه نگیرد و به فیلم گند نزند. کار فیلمنامه را خود نویسنده کتاب‌ها،‌ کاترین لاسکی به همراه دو نفر دیگر انجام داده تا فیلم از لحاظ داستانی خیلی از فضای کتاب دور نباشد. این چهارمین فیلم بلند اسنایدر است که در صورت موفقیت می‌توان گفت کارنامه پرباری در این زمینه داشته. اگر کتاب‌های نگهبانان را خوانده باشید می‌دانید که شخصیت‌های اصلی داستان چند جغد با چشمانی از حدقه بیرون زده هستند که در دو جبهه خوب و بد صف آرایی می‌کنند. فیلم، مثل کتاب، تمی کاملا فانتزی دارد که در دو فیلم آخر او این حال و هوای فانتزی بیشتر به چشم می‌آید.
 
سرآغاز
نولان می‌آغازد
کارگردان: کریستوفر نولان
بازیگران: لئوناردو دی کاپریو، جوزف گوردن لویت،‌ الن پیچ، ماریان کوتیارد، مایکل کین
اکران: 25 تیر
فکرش را بکنید وقتی در خواب خوشی به سر می‌برید یکی می‌آید و تمام مغزتان را اسکن می‌کند و هر چه ایده و خلاقیت و توانایی در سر دارید را بر می‌دارد و می‌رود. کمی عجیب و غریب به نظر می‌رسد اما کریس نولان تمام سعی اش را کرده با چنین داستانی بیاید جلو و همه را حسابی غافلگیر کند. تازه او ادعا کرده تمام تکنولوژی و مباحثی که در فیلم نشان داده می‌شود عین حقیقت است و ریشه علمی دارند و هر کسی آن را رد کند بصیرت علمی ندارد. این کارگردان انگلیسی نشان داده یا فیلم نمی‌سازد یا اگر بسازد آن قدر خوب می‌سازد که همه را انگشت به دهان خواهد گذاشت. در فیلم جدید نولان، دی کاپریو نقش اصلی را بازی می‌کند که همان سارق افکار است. جوزف گوردن لویت بعد از درخشش در 500 روز سامر به این جمع اضافه شد و مثل همیشه مایکل کین اسطوره ای هم در فیلم نولان نقشی را برای خودش دارد. این دومین فیلمی است که خود آقای کارگردان فیلمنامه اش را به طور کامل نوشته و نگذاشته کسی به آن دست بزند. نوع روایت و حال و هوای فیلم چیزی در مایه‌های خاطره (Memento)، شهر تاریک یا ماتریکس است که کمی توهم زا خواهد بود.
 
غارتگران
هیولای نوستالژیک
کارگردان: نیمراد آنتال
بازیگران: آدرین برودی، لورنس فیشبرن، دنی تریجو
اکران: 18 تیر
غارتگر؛ اگر از فیلم بین‌های دهه 80 میلادی باشید، این اسم بدجوری برایتان آشنا خواهد بود. این موجود یکی از آن هیولاهای وحشتناکی است که توانسته بود در زمان خودش کلی ما را بترساند. فیلمی که جان مک تیرنن در آن زمان ساخته بود کلا ترسناک نبود اما آن موقع این هیولا کاری کرده بود که بر و بچ فیلم بین موقع دیدنش احتیاج به تعویض لباس داشته باشند. حالا به لفط جلوه‌های ویژه خفنی که روی کار آمده قرار است نسخه جدیدی از این هیولای درنده (بخوانید هیولاهای درنده چون قرار است بیشتر از یکی باشند) و صد البته نوستالژیک روی پرده‌های سینمایی بیاید. درست است که بیش از دو دهه از زمان آن فیلم می‌گذرد اما مطمئنا کسی نیست که نخواهد دیداری با این دوست قدیمی داشته باشند. فیلمنامه را رابرت رودریگوئز در سال 1994 نوشته اما به دلایلی فیلمش ساخته نشده تا به امروز. سرشناس ترین بازیگر فیلم هم آدرین برودی است که فیلم پیانیست‌اش هنوز در خاطره‌هاست.
 
آخرین مبارز
به یاد حس ششم
کارگردان: ام نایت شیامالان
بازیگران: نواح رینگر، نیکولا پلتز،‌دو پاتل، جکسون راسبون، کلیف کرتیز
اکران: 10 تیر
نمودار کارگردانی شیامالان شده مثل هواپیمای دو موتوره ای که یک موتورش تعطیل است و از کار افتاده. این هواپیما حالا تک موتوره لحظه به لحظه دارد سقوط می‌کند و کسی هم نیست که به دادش برسد. از قدیم هم گفته اند خود کرده را تدبیر نیست. در حال حاضر بهترین جمله ای که می‌تواند شرح حال کارگردان هندی تبار حس ششم باشد این است که بگوییم کارگردان خوبی بوده. حالا باید دید آخرین ساخته او که از روی انیمه ای – سریال انیمیشنی  ژاپنی – به نام آواتار اقتباس شده او را به کجا می‌برد. البته به خاطر این که فیلمش با فیلم جیمز کامرون اشتباه گرفته نشود فقط از پسوند انیمه استفاده کرده یعنی همان آخرین مبارز . حال و هوای فیلم، مبارزه ای است که در آن آیین بودایی را هم می‌شود کشف کرد. جلوه‌های ویژه زیادی در فیلم استفاده شده و قرار است به صورت سه بعدی به نمایش در بیاید. باید منتظر بمانیم تا ببینیم سرنوشت وحشتناک بانویی در ‌آب در انتظار این فیلم هم خواهد بود یا نه.

بی ارزش‌ها
گردهمایی بزن بهادرها
کارگردان: سیلوستر استالونه
بازیگران: سیلوستر استالونه، جیسون استاتام، جت لی، میکی رورک، آرنولد شوارتزنگر، بروس ویلیس
اکران: 22 مرداد
یک نگاه اجمالی به لیست بازیگران این فیلم بیندازید؛ دنبال فیلمنامه خوب، پی رنگ قوی داستان و میزانس و این چیزها نباشید. این فیلم ساخته نشده که چنین چیزهایی را به رخ بکشد. این فیلم که اسمش هم نشان می‌دهد ساخته شده تا تمام قهرمان‌های پوشالی ما را از هر دوره ای دور هم جمع کند و آش شله قلمکاری بسازد که نیم وجب رویش روغن باشد. استالونه و آرنولد از دهه 80 میکی رورک و بروی ویلیس از دهه 90 و استاتام و جت لی از 2000 به این ور؛ ترکیب جالبی از نخاله‌های سینما که همیشه بزن بهادری شان یادمان مانده. استالونه با جمع کردن اینها خواسته یادگاری بسازد برای کل تاریخ سینمای قهرمانان پوشالی که یک تنه یک ارتش را زیر سوال می‌بردند.
کارگردان و نویسنده فیلم خود استالونه است و خبرهایی هم به گوش می‌رسد که قرار است بعد از گرفتن چند نما و سکانس دو قسمت دیگر هم به همین شکل ساخته شود. حالا باید دید برخورد دو قهرمان دهه 80 (استالونه – آرنولد) در فیلم به چه شکلی در می‌آید. آدم خود به خود یاد مخمصه و سکانس جادویی داخل کافه می‌افتد!

رزیدنت اویل: زندگی پس از مرگ
زامبی‌های سه بعدی
کارگردان: پل دبیلو اس اندرسون
بازیگران: میلا یووویچ، ون ورس میلر، علی لر تر، سینا گیلوری
اکران: 19 شهریور
زامبی‌ها همین جوری اش هم خیلی خوش چهره و تو دل برو بودند، قرار است برای ترساندن ملت بخت برگشته سه بعدی هم بشوند و چه شود وقتی این هیولاهای آدم نما بخواهند به صورت سه بعدی در سینما نمایش داده شوند؛ آن وقت است که کرور کرور تماشاگر از در و دیوار سینما به بیرون فرار کنند. به هر حال تیپ سه بعدی بودن است و کاری هم نمی‌شود با آن کرد.
پل اندرسون کارگردانی چهارمین قسمت رزیدنت اویل را بر عهده گرفته. او قبلا قسمت اول این فیلم را که از روی سری بازی‌های کامپیوتری به همین نام ساخته شده، کارگردانی کرده بود. کلا یکی از تخصص‌های جناب کارگردان همین ساخت فیلم از روی بازی است که متاسفانه همیشه هم با تمام توانش به فیلم گند می‌زند.
برای علاقه مندان به بازی هم بگوییم که قرار است کریس ردفیلد هم به جمع شخصیت‌های فیلم اضافه شود. کریس یکی از محبوب ترین شخصیت‌های سری بازی اویل است که برای اولین بار در فیلم‌های رزیدنت اویل ظاهر می‌شود. علاقه مندان به سریال فرار از زندان هم در جریان باشند قرار است نقش کریس را ورن ورس میلر به عهده بگیرد؛ همان مایکل اسکافیلد خودمان. مثل سه قسمت قبلی باز هم میلا یووویچ نقش اصلی یعنی آلیس را بازی خواهد کرد. با این حال گمان نمی‌رود این قسمت هم آخرین قسمت فیلم‌های اویل باشد؛ چرا که تا پول هست زامبی هم هست.
ر

ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای جهان،  خبر، 
برچسب ها: فیلم مطرح روی پرده هالیوود، هالیوود، فیلمهای مطرح هالیوود، پاییز در تابستان، ‌هالیوود، افسانه نگهبانان: جغدهای گاهول، عمو جغد شاخدار، Watchmen، کریستوفر نولان، سرآغاز، لئوناردو دی کاپریو، جوزف گوردن لویت، ‌ الن پیچ، ماریان کوتیارد، مایکل کین، غارتگران، آدرین برودی، لورنس فیشبرن، دنی تریجو، آخرین مبارز، حس ششم، آواتار، جیمز کامرون، بی ارزش‌ها، سیلوستر استالونه، جیسون استاتام، جت لی، میکی رورک، آرنولد شوارتزنگر، بروس ویلیس، رزیدنت اویل: زندگی پس از مرگ، رزیدنت اویل، زندگی پس از مرگ، زامبی‌های سه بعدی، میلا یووویچ، ون ورس میلر، علی لر تر، سینا گیلوری، زامبی‌، فرار از زندان، سریال فرار از زندان، مایکل اسکافیلد، ورن ورس میلر، بلاگ باستر،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 28 تیر 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ