http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - بازیگر «ربایندگان جسم» درگذشت

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
کوین مک‌کارتی بازیگر فیلم‌های «حمله ربایندگان جسم» و «مرگ یک دستفروش» 11 سپتامبر (20 شهریور) در ایالت ماساچوست درگذشت. مک‌کارتی به دلایل طبیعی درگذشت. او هنگام مرگ 96 ساله بود ...


مک‌کارتی سال 1956 در فیلم ترسناک و اکنون «کالت» «حمله ربایندگان جسم» به کارگردانی دان سیگل نقش یک دکتر را بازی کرد که سعی می‌کند به مردم شهر کوچک خود درباره حمله موجودات بیگانه هشدار بدهد، موجوداتی که در قالب انسان‌های واقعی فرو می‌روند و جایگزین آنها می‌شوند.

او در صحنه‌ای از فیلم فریاد می‌زند: «اونها همین الان هم اینجاند. بعدی شمایید!»

این بازیگر اهل سیاتل در حدود هشت دهه حضور هنری در صدها نمایش، فیلم سینمایی و نمایش تلویزیونی نقش‌آفرینی کرد. مک‌کارتی همچنین برای بازی در نقش شخصیت بیف در اقتباس سینمایی سال 1951 از «مرگ یک دستفروش»، نمایشنامه کلاسیک آرتور میلر نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شد. او قبلا در اجرای صحنه‌ای این نمایشنامه ظاهر شده بود.

«حمله ربایندگان جسم» یکی از نمونه‌های شاخص فیلم‌های افسانه علمی دهه 1950 هالیوود بود که پس از دوران مک‌کارتیسم و مبارزه با کمونیست‌ها در آمریکا با اشارات مستقیم سیاسی ساخته شد. مک‌کارتی سال‌ها بعد تمام اشارات به مک‌کارتیسم یا کمونیسم در این فیلم را رد کرد.

او سال 1997 گفت: «وقتی فیلم را می‌ساختیم هیچ بحثی درمورد نکات سیاسی مطرح نبود. مردم بعدها به فکر مک‌کارتیسم افتادند. به نظرم «حمله ربایندگان جسم» واقعا درباره آغاز یک نوع زندگی است که در آن گروهی سعی می‌کنند به شما بگویند چطور زندگی کنید، چه کاری انجام بدهید و چه رفتاری داشته باشید.»

کوین مک‌کارتی در فیلم‌های زیاد دیگری از جمله «ناجورها» که در آن نقش همسر مریلین مونرو را داشت، «جایزه» و نسخه اصلی فیلم «پیرانا» بازی کرد. او در چند مجموعه تلویزیونی هم حضور داشت.

او که متولد سال 1914 بود پدر و مادرش را در بیماری مسری آنفلوآنزا در سال 1918 از دست داد. مک‌کارتی هنگام تحصیل در دانشگاه مینه‌سوتا به گروه تئاتر دانشجویی پیوست. او سال 1938 با نمایش «ایب لینکن در ایلینویز» اولین حضور خود را در برادوی تجربه کرد و بعدها در 18 نمایش دیگر نیز روی صحنه رفت.

او آخرین بار امسال در فیلم کوتاه «نقطه‌ضعف» به کارگردانی دانیل ریگدون بازی کرد.


ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای جهان،  خبر، 
برچسب ها: کوین مک‌کارتی، حمله ربایندگان جسم، مرگ یک دستفروش، 11 سپتامبر، ایالت ماساچوست، مک‌کارتی، نمایشنامه کلاسیک آرتور میلر، آرتور میلر، نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل، نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد، اسکار، اقتباس سینمایی، ناجورها، همسر مریلین مونرو، مریلین مونرو، نسخه اصلی فیلم «پیرانا»، پیرانا، آنفلوآنزا، مینه‌سوتا، تئاتر دانشجویی، ایب لینکن در ایلینویز، برادوی، نقطه‌ضعف، دانیل ریگدون، بازیگر «ربایندگان جسم» درگذشت، کوین مک‌کارتی درگذشت،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 شهریور 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ