http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - دیدگاه های مردم درباره سریال های ماه مبارک رمضان

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
دیدگاه های مردم درباره سریال های ماه مبارک رمضان

تضاد تفکر خانواده این زوج جوان نمود بارزی از مشکلات جامعه امروزی است که زندگی هر زوجی را دچار تخطئه می کند؛ خانواده اکرم با وضعیتی که پیش آمد آینده را مبهم و تاریک می دید و از طرفی ...
به گزارش خراسان نیوز،ضیغمی سریال ها و مجموعه های نمایشی علاوه بر جنبه سرگرم کنندگی، همیشه زمینه مناسبی برای طرح موضوع ها و مسائل اجتماعی و خانوادگی است. امسال در ماه مبارک رمضان سریال ها از موضوعات خانوادگی، طنز و ماورایی برخوردار بود و قصه سریال های «جراحت» و «در مسیر زاینده رود» با عبور از خط قرمزها سبب شد تا بینندگان با هیجان بیشتری آن ها را دنبال کنند. به همین منظور به سراغ عده ای از شهروندان رفتیم و نظر آن ها را درباره سریال های امسال جویا شدیم. البته عده ای همه سریال ها را تماشا نکرده بودند و تنها درباره سریال هایی که دیده بودند نظر دادند.
یک دانشجوی رشته حسابداری با بیان این که «محمد مهدی عسگرپور» نیز به طیف کارگردان های مناسبت ساز پیوسته است، می گوید: او با ساخت سریال «جراحت» به خوبی از عهده پاسخ گویی به انتظارات مخاطبان پر شمار شب های ماه مبارک رمضان برآمده است.
«کامبیز جاریانی» جسارت کارگردان را در انتخاب موضوع های مطرح شده، قابل تحسین بر می شمرد و می افزاید: تضاد تفکر خانواده این زوج جوان نمود بارزی از مشکلات جامعه امروزی است که زندگی هر زوجی را دچار تخطئه می کند؛ خانواده اکرم با وضعیتی که پیش آمد آینده را مبهم و تاریک می دید و از طرفی به میزان آسیب روحی، روانی و حتی جسمی اکرم فکر می کرد.
وی ادامه می دهد: از طرفی خانواده امیر حافظ برای آینده فرزند خود افق های روشنی را ترسیم می کرد. تصمیم گرفتن پدر و مادر اکرم و امیر حافظ به جای آن ها باعث ایجاد نوعی انفعال درونی و استرس شده بود.
وی سریال «جراحت» را از زمره آثار موفق و پر مخاطب تلویزیون بر می شمرد و اظهار می کند: از دلایل موفقیت سریال عینی و قابل لمس بودن حوادث داستان، دور از دسترس نبودن آدم های قصه و وجود فضای گرم و جذابی بود که به مخاطب انتقال می داد.«جاریانی» با اشاره به این که از میان سریال های ماه مبارک رمضان تنها بیننده سریال «جراحت» بود به بازی های روان بازیگران اشاره می کند و می افزاید: امین تارخ بازی چند لایه و حساب شده ای ارائه کرد و آتنه فقیه نصیری بسیار متفاوت ظاهر شد.
یک مهندس الکترونیک نیز ضمن انتقاد از نبود سریال های طنز در این ایام می گوید: سریال های ماه مبارک رمضان امسال برخلاف سال های پیش چنگی به دل نمی زد و تنها سریال طنز در حال پخش «نون و ریحون» بود که به سبب سوژه و فضای طنز این سریال را پسندیدم و جای آثار طنزی هم چون «خانه به دوش» خالی بود.
«تقی نژاد» با بیان این که سریال سازها در پرداخت آثار ماه مبارک رمضان دچار کلیشه شده اند، عنوان می کند: اگر چه پرداختن به موضوع های ماورایی هم چون چشم برزخی، روح و فرشته برای مخاطب جذابیت دارد و با حال و هوای این ماه هماهنگ است اما صحنه های به تصویر کشیده شده در عالم برزخ سریال «ملکوت» تصنعی از کار درآمده بود و سریال از لحاظ جلوه های ویژه ضعف هایی داشت.
وی اظهار می کند: به جای این که عمق و محتوای سریال «ملکوت» بیننده را به تفکر وادارد صحنه های عالم برزخ برایش مضحک است.
یک دانشجوی رشته حقوق دانشگاه شیروان هم با اشاره به سوژه تکراری سریال «در مسیر زاینده رود» می گوید: سریال «در مسیر زاینده رود» مانند داستان «میوه ممنوعه» ساخته همین کارگردان «حسن فتحی» موضوع عشق یک پیرمرد به دختر جوان را روایت می کرد و عبور از خط قرمزها تأثیر منفی روی مخاطب می گذاشت و تصور می شود سریال سازها قصد طبیعی کردن این گونه مسائل را در جامعه دارند.
«پروین ارجمندی» با اشاره به بازی های خوب بازیگران سریال «نون و ریحون» تصریح می کند: باعث تأسف است که سازندگان این سریال مردم شهرستانی را به تمسخر می گرفتند و باعث خنده دیگران می شدند، آن ها قصد داشتند که شهرستانی ها را افرادی بی فرهنگ نشان دهند در صورتی که این گونه نیست و مؤتمن می توانست به جای این که به شهرستانی ها توهین کند به مسائل مطرح و بهتر دیگری بپردازد.
وی ضمن انتقاد از لهجه بد بازیگران سریال «در مسیر زاینده رود» خاطر نشان می کند: نمی دانم سازندگان سریال چه اجباری داشتند که سریال را در اصفهان فیلم برداری کنند. البته استفاده از چند فوتبالیست معروف در سریال از سطح کیفی کار کاسته بود و استفاده از آن ها نشان دهنده ضعف سریال و کارگردانی بود. به طور حتم کارگردان در جلب مخاطب مطمئن نبود و به همین دلیل از چهره های شاخص فوتبال استفاده کرد.
یک بانوی خانه دار نیز می گوید: سریال «در مسیر زاینده رود» قصه جذابی داشت به خصوص از تیتراژ قشنگ آن نمی شد چشم پوشی کرد. حرکت آب و تضاد رنگی با نوشته هایش به خوبی از کار درآمده بود.
«سحر وزینی» با اشاره به موضوع جالب سریال «جراحت» اضافه می کند: در این سریال برخی وقایع بی پرده بیان شد و بی حرمتی هایی در سریال دیده می شد، به طور مثال بی ادبانه صحبت کردن زوج جوان با یکدیگر بدآموزی داشت.
یک کارشناس ارتباطات نیز می گوید: سریال «در مسیر زاینده رود» حقایقی را در راستای عبور از خط قرمز مطرح کرد و بازیگران این سریال هم چون پردیس افکاری، حسین محجوب و اشکان خطیبی، بازی های خوب و متفاوتی ارائه دادند.«احمدی» تصریح می کند: اگر چه در فیلم نامه سریال «جراحت»، نوآوری و ساختارشکنی دیده شد اما این سریال را نپسندیدم و معتقدم که «امین تارخ» در سریالی پر محتواتر از این سریال باید بازی می کرد.
وی می افزاید: در سریال «ملکوت» بازیگران حرفه ای بازی می کردند و از همه مهم تر سپردن بار اصلی سریال بر دوش «محمد رضا شریفی نیا» بود که علاوه بر بازیگری، ساخت تیتراژ و انتخاب بازیگران را نیز بر عهده داشت؛ و تجربه ثابت کرده است هر فیلم یا سریالی که او حضور داشته، موفق بوده است.
یک فروشنده مواد غذایی هم درباره سریال «ملکوت» می گوید: این سریال مفاهیم بسیار زیبایی از چگونه انسان بودن را ارائه کرد و ما را به تعمیق و تفکر وا می داشت.
«رمضان محمودی» عنوان می کند: تصورهایی که درباره اعمال خیر خود داشتیم با آن چه در سریال «ملکوت» دیدیم از زمین تا آسمان با هم تفاوت داشت. البته نمی دانم که سریال چه قدر مورد تأیید کارشناسان مذهبی و علما قرار گرفت اما مفاهیم سریال به انسان تلنگر می زد.
وی با اشاره به این که سریال های «جراحت» و «نون و ریحون» را مشاهده نکرد درباره سریال «در مسیر زاینده رود» می گوید: استفاده از لهجه شیرین اصفهانی بر جذابیت سریال افزوده بود، هر چند که نباید کارگردانی بسیار هنرمندانه «حسن فتحی» را نادیده گرفت و بازیگران هم بازی های قابل قبولی ارائه دادند.
یک معلم مقطع ابتدایی نیز با اشاره به تماشای سریال «جراحت» می گوید: فیلم نامه این سریال آهنگین بود و فیلم نامه نویس دیالوگ های سنگین را نوشت که باید هم برای سریالی که 30 قسمتی است چنین فیلم نامه‌ای قوی وجود داشته باشد.
«ملیحه بیدی» با اشاره به بازی خوب بازیگران سریال «جراحت» ادامه می دهد: امین تارخ مانند همیشه خوب و مقتدرانه بازی کرد ولی برادران عمرانی مناسب نقش ها نبودند و کارگردان برای جذب بیشتر مخاطب باید از چهره های مطرح تری بهره می گرفت. ضمن این که دو بازیگر جوان که نقش های امیر حافظ و اکرم را بازی کردند بسیار ضعیف بودند.
وی درباره سریال «ملکوت» می گوید: جلوه های ویژه این سریال بسیار کارتونی و فرشته آن هم مصنوعی شده بود و فقط با استفاده از یک لباس و گریم متفاوت خواسته بودند فرشته را به تصویر درآورند.
به گفته وی، فیلم نامه سریال «ملکوت» هم بسیار ضعیف بود و حتی بازیگران توانای سریال هم نتوانستند بازی خوبی ارائه دهند.
یک کارمند هم با اشاره به این که سریال «در مسیر زاینده رود» سوژه جذابی داشت و بیننده به تماشای آن ترغیب می شد، می گوید: حسن فتحی کارگردان کاربلدی است و این سریال را بسیار دقیق ساخت. یکی از نکته های بارز سریال هم استفاده از لهجه اصفهانی و بهره گرفتن از بازیکنان فوتبال بود که تاکنون کمتر در سریال ها این گونه به آن پرداخته شده بود.
«احمد جهان بان» عنوان می کند: سریال «ملکوت» از لحاظ ساختاری و استفاده از جلوه های ویژه و تصویر کشیدن عالم برزخ ضعیف عمل کرد ولی نباید آن را با فیلم های خارجی مقایسه کنیم.
وی اظهار می دارد: «محمد رضا آهنج» به خوبی از عهده کارگردانی این سریال برآمد و این در حالی است که چنین انتظاری از او نداشتیم.
وی از سریال «نون و ریحون» به عنوان تنها کمدی قشنگ امسال نام می‌برد و می افزاید: اگر چه سریال در یک سفره خانه می گذشت و لوکیشن آن ثابت بود اما بازیگران آن بازی خوبی ارائه دادند ضمن این که اغلب بازیگران سریال تجربه بازی در کارهای طنز را در گذشته داشتند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: تلوزیون، 
برچسب ها: دیدگاه های مردم درباره سریال های ماه مبارک رمضان، ایرج نوذری، احمدرضا معتمدی، احمد عباسقلی، ابوالفضل شاه‌کرم، مرجعی برای تمام سلیقه ها، عکسهای بازیگران سریال ملکوت، عکسهای بازیگران سریال ملکوت با بازی کوروش تهامی و محمد رضا شریفی نیا، Reza sadeghi - malakoot، پروانه معصومی، نیما شاهرخ شاهی، مهشید افشارزاده، منوچهر آذری، محمدرضا شریفی‌نیا، لادن سلیمانی و ایرج نوذری، كوروش تهامی، كتانه افشارنژاد، فریبا متخصص، غلامرضا علی اكبری، عکسهای سریال ملکوت، عکسهای رز رضوی در سریال ملکوت، عکس های سریال ملکوت، عکس های بازیگران سریال ملکوت، عکس سریال ملکوت، علی دهكردی، عباس عرفانی، شیوا خنیاگر در ملکوت، شیوا خنیاگر، رضا رویگری، رز رضوی، تیتراژ سریال ملکوت، ترلان پروانه در سریال ملکوت، ترلان پروانه، امیر شجاعی، احمد نجفی، آهو خردمند، آهنگ سریال ملکوت، کلیپ بهنوش طباطبایی، پوسترهای زیبا از بهنوش طباطبایی، والپیپر های جدید از بهنوش طباطبایی، مصاحبه با بهنوش طباطبایی، فیلم شناسی کامل بهنوش طباطبایی، فیلم جدید بهنوش طباطبایی، عکس های زیبا از بهنوش طباطبایی، عکس های جدید بهنوش طباطبایی، عکس های بهنوش طباطبایی، عکس های با کیفیت از بهنوش طباطبایی، عکس های جدید از بهنوش طباطبایی، عکس جدید بهنوش طباطبایی، عکس بهنوش طباطبایی، زندگینامه بهنوش طباطبایی، بیوگرافی کامل بهنوش طباطبایی، بیوگرافی بهنوش طباطبایی، بهنوش طباطبایی جدید، بهنوش طباطبایی، گالری عکس بازیگر زن ایرانی، گالری عکس افسانه پاکرو، والپیپر های جدید از افسانه پاکرو، گالری جدید عکس افسانه پاکرو، مصاحبه با افسانه پاکرو، مرجع عکس های افسانه پاکرو، مجموعه عکس افسانه پاکرو، فیلم های افسانه پاکرو، فیلم جدید افسانه پاکرو، عکس های با کیفیت از افسانه پاکرو، عکس های افسانه پاکرو در فیلم شناسی، عکس های افسانه پاکرو، عکس های جدید از افسانه پاکرو، عکس جدید افسانه پاکرو، زندگینامه کامل افسانه پاکرو، زندگینامه افسانه پاکرو، جدیدترین عکس های افسانه پاکرو، بیوگرافی کامل افسانه پاکرو، بیوگرافی افسانه پاکرو، افسانه پاکرو جدید، بیوگرافی از افسانه پاکرو، افسانه پاکرو، ورژن اصلی تیتراژ سریال ملکوت، سریال ملکوت، رضا صادقی آهنگ ملکوت، دانلود تیتراژ مجموعه ملکوت، دانلود تیتراژ سریال ملکوت با صدای رضا صادقی، دانلود تیتراژ سریال ملکوت، دانلود آهنگ کامل سریال ملکوت، دانلود آهنگ پایانی ملکوت، دانلود آهنگ پایانی سریال ملکوت با صدای رضا صادقی، دانلود آهنگ سریال ملکوت با صدای رضا صادقی، دانلود آهنگ سریال ملکوت، دانلود آهنگ رضا صادقی در سریال ملکوت، دانلود آهنگ جدید رضا صادقی، تیتراژ ملکوت، تیتراژ کامل سریال ملکوت، تیتراژ سریال ملکوت با صدای رضا صادقی، آهنگ رضا صادقی به نام ملکوت، آهنگ جدید رضا صادقی در سریال ملکوت، آهنگ جدید رضا صادقی به نام ملکوت، روستای کن، سارا احمدیان، سریال ماه رمضان، سریال ملکوت پخشی از شبکه ی 2 در ماه رمضان، شیر پاستوریزه پگاه، صدابردار: محمد شیوندی، طراح صحنه و لباس: حسین عالی‌نژاد، طراح گریم: محمدرضا توسلی، عكس ایرج نوذری، عكس محمد رضا شریفی نیا، عكس نیما شاهرخ شاهی، عكسهای سریال، عكسهای سریال ملكوت، علی دهکردی، عکاس: رسول صفی‌زاده و هماهنگی تولید و روابط عمومی: داود یارندپور.، عکس های بدون آرم از سریال ملکوت، غلامرضا علی اکبری، لادن سلیمانی، مجموعه تلویزیونی ملکوت، محسن شایانفر، محمدرضا آهنج، مدیر برنامه‌ریزی: مجید موثق، مدیر تصویربرداری: فرشاد گل سفیدی، مدیر تولید:مهدی بدرلو، مشاور مذهبی: سیدمجید میرمیران، موسیقی متن: بهنام ابطحی، ناظر کیفی: علیرضا افخمی، نیما شاهرخ‌شاهی، کارخانه شیر پاستوریزه پگاه، کارخانه پگاه، کورش تهامی، گالری عکس سریال های ایرانی، گالری عکس سریال های رمضان 89، گالری عکس فیلم و سریال، دانلود سریال سریال ملکوت، دانلود فیلم ملکوت، آهنگ سریال ملكوت با صدای رضا صادقی، تیتراژ ملكوت از رضا صادقی، دانلود تیتراژ سریال ملكوت، دانلود تیتراژ سریال ملكوت با صدای رضا صادقی، دانلود سریال ملكوت، دانلود قسمت اول سریال ملكوت، موسیقی متن سریال ملكوت، دانلود آهنگ تیتراژ ملکوت، دانلود آهنگ ملکوت رضا صادقی، دانلود تیتراژ ملکوت از رضا صادقی، دانلود دموی آهنگ تیتراژ سریال ملکوت با صدای رضا صادقی، بازیگر سریال ملکوت که علیه ایران کلیپ می‌ساخت، کنسرت‌های خوانندگان زیرزمینی، خوانندگان زیرزمینی، اسپانسر خوانندگان زیرزمینی و لس‌آنجلسی، (الف.ش)، سریالهای ماه مبارک رمضان، الف.ش، دارا و ندار، گفتگو با رضا رویگری، بازیگر سریال «ملكوت»، به كجا چنین شتابان، سریال‌های مناسبتی، سریال‌های ماه مبارك رمضان، او یك فرشته بود، تاوان، سال‌های مشروطه، مختارنامه، سریال «ملكوت»، شبكه 2 سیما، شیخ حسن آشتیانی، کریم دواتگر، آقای مشایخی، هزاردستان، امین تارخ، امین تارخ در پشت صحنه سریال جراحت، بازیگران سریال جراحت، تصاویر سریال جراحت، ثریا قاسمی، جراحت، رامین راستاد، سریال جراحت، علی عمرانی، عکس امین تارخ، عکس بازیگران سریال جراحت، عکس سریال جراحت، عکس سریال شبکه 3، عکس لیلا بلوکات، عکس های امین تارخ در پشت صحنه سریال جراحت، عکس های سریال جراحت، عکس های سریال های ماه رمضان، عکس های لیلا بلوکات در پشت صحنه سریال جراحت، عکس های پشت صحنه سریال جراحت، كریم اكبری مباركه، لیلا بلوكات، لیلا بلوکات در پشت صحنه سریال جراحت، محمد عمرانی، مهوش صبركن، میلیشیا مهدی‌نژاد، هستی مهدوی‌فر، یاسر جعفری، پشت صحنه سریال جراحت، گیتی قاسمی، عکسهای سریال جراحت، آتنه فقیه نصیری، کارگردان فیلم جراحت، کارگردان سریال جراحت، کارگردان از پذیرفتن خانواده معذوریم، مجموعه ملكوت، ماه مبارک رمضان، ماه رمضان، فیلم از پذیرفتن خانواده معذوریم، یك و تهران به ترتیب سریال های خود را از بعد از افطار در ماه رمضان روی آنتن می برند.، دو، شبكه های سه، سریال ملكوت، سریال از پذیرفتن خانواده معذوریم، سریال‌های ماه رمضان امسال، سریال‌های ماه رمضان 89، سریال‌های ماه رمضان، سریال «در مسیر زاینده رود، ساعت پخش سریال‌های ماه رمضان، زمان پخش سریال‌های ماه رمضان، زمان، در مسیر زاینده‌رود، داستان فیلم جراحت، داستان جراحت، حسن فتحی، تلویزیون در ماه رمضان، تلویزیون ایران، تلویزیون، برنامه های تلویزیون، بازیگران فیلم جراحت، بازیگران از پذیرفتن خانواده معذوریم، بازیگران سینما، اسم سریال‌های ماه رمضان، از پذیرفتن خانواده معذوریم، اخبار فرهنگی، آخرین سریالی كه در ایام ماه رمضان از تلویزیون پخش می‌شود، دانلود تیتراژ پایانی سریال جراحت، دانلود تیتراژ مجموعه جراحت، دانلود تیتراژ سریال جراحت، دانلود آهنگ مجموعه جراحت، دانلود آهنگ سریال جراحت، آهنگ پایانی سریال جراحت، تصویر سریال جراحت، آهنگ سریال جراحت، بازیگران زن سریال جراحت، بازیگران مرد سریال جراحت، بازیگر مرد سریال جراحت، بازیگر زن سریال جراحت، خلاصه سریال جراحت، موضوع سریال جراحت، داستان سریال جراحت، زمان پخش سریال جراحت، ساعت پخش سریال جراحت، دانلود سریال جراحت، دانلود موسیقی سریال جراحت، دانلود ترانه سریال جراحت، دانلود تیراژ سریال جراحت، دانلود تیراژ پایانی سریال جراحت، دانلود عکس بازیگران سریال جراحت، سایت سریال جراحت، نظر سنجی سریال جراحت، serial jerahat، ahang serial jerahat، soraya ghasemi، amin tarokh، jerahat، ateneh fagihe nasire، leila blokat، bazigaran serial jerahat، دانلود آهنگ تیتراژ سریال جراحت، دانلود آهنگ جراحت، دانلود تیتراژ جراحت، : آهنگ پایانی سریال جراحت، titraje seriale jerahat، آهنگ جراحت آریا عظیمی نژاد، آریا عظیمی نژاد، تیتراژ پایانی جراحت، تیتراژ جراحت، تیتراژ سریال جراحت، سریال جراحت تیتراژ، نخستین سریال تلویزیونی فرزاد موتمن، فرزاد موتمن، نون و ریحون، مبارك رمضان، عباس نعمتی، سریالهای ماه رمضان، رضا داوودنژاد، برزو ارجمند، امیرحسین رستمی، علی قربان‌زاده، مهران رنجبر، ملیكا شریفی‌نیا، گلاره عباسی، شقایق دهقان، بیتا سحرخیز، مائده طهماسبی، خسرو احمدی، سوسن مقصودلو، سعید پیردوست، سریال تلویزیونی «نون و ریحون»، شب‌های قدر، شبکه تهران، علی قربانزاده، شبنم قلی خانی، بهنوش بختیاری، بیتا سحرخیر، ملیکا شریفی نیا، کلاره عباسی، پرستو صالحی، داریوش کاردان، پخش شبانه، سریال فرزاد موتمن، میدان امام حسین(ع)، سفره خانه سنتی، گفتگو با امیر‌حسین رستمی، بازیگر سریال «نون و ریحون»، «شكور» شمس‌العماره، شكور، شمس‌العماره، مهران مدیری، پشت صحنه سریال «نون و ریحون»،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 شهریور 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ