http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - جوهر چی انتخاب ما نبود!!

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
حس جوهرچی

مجری در ماه عسل نقش کلیدی دارد و قبل از آغاز رمضان هم قضیه آمدن احسان علیخانی منتفی شد. نام فرزاد حسنی بر سر زبان‌ها افتاد که یکباره...
 تهیه کننده ماه عسل قبول دارد که برنامه مثل سال‌های قبل نیست ولی از آن دفاع می‌کند
«قبول دارم!» احمدی (تهیه کننده امسال ماه عسل) خیلی راحت اعتراف می‌کند که «ماه عسل» امسال نتوانسته موفقیت سال‌های قبل را تکرار کند اما معتقد است خیلی عوامل دست به دست هم داده اند تا این اتفاق بیفتند؛ «مهم ترین عنصر یک برنامه گفت و گو محور، مجری است. این شتاب زدگی در انتخاب و عدم دقت، ‌باعث شده تا استقبال از ماه عسل افت کند.» مجری در ماه عسل نقش کلیدی دارد و قبل از آغاز رمضان هم قضیه آمدن احسان علیخانی منتفی شد. نام فرزاد حسنی بر سر زبان‌ها افتاد که یکباره او کنار رفت و جوهرچی جایش را گرفت. قضیه اصلا چی بوده؟ «وقتی به من گفتند که تهیه کنندگی برنامه را بر عهده بگیر قبلش با حسنی هماهنگ شده بود و اصلا قرار شده بود او بیاید. ما هم چیدمان برنامه را بر  اساس او ریختیم اما این حضور یا عدم حضور حسنی در حیطه اختیارات تهیه کننده نبود. برنامه حساس بود و نظرات مسوولان رده بالا مهم بود؛ برای همین پور محمدی ـ رئیس شبکه سه – در آخر به این نتیجه رسید که حسنی نباشد و به جایش جوهرچی باشد.» اما مگر جوهرچی می‌توانست از پس این برنامه بر بیاید؟ این ده شب نشان داده که به نظر او موفق نبود، «نباید توقع بی قاعده از جوهرچی داشته باشیم. من نمی‌خواهم او را ترور شخصیت کنم؛ با جوهرچی دوستم. او بازیگر خوبی است اما واقعیت این است که جوهرچی انتخاب ما نبود. از او نباید انتظار گفت وگوی ویژه و خاص داشته باشیم. این که مثل حسنی اجرا کند اشتباه است، جوهرچی اجراهای مختلفی داشته اما خب، همان طور که بازیگری روش‌های مختلفی دارد، اجرا هم روش‌های مختلفی دارد. جوهرچی شاید در بخش‌های دیگر اجرای خوبی داشته باشد.»
 
مشکل از مهمان نیست
دعوت از عروس و دامادهایی که مهریه شان کم بود، دختری که از کما بیرون آمده بود، پسر قدبلند با کلی آرزو- مهمان ماه عسل در همه این سال‌ها، مهمان‌های خاصی بودند که چهره نبودند اما حضورشان جذاب بود و بارها باعث شد تا به هم زنگ بزنیم و از دوست و آشنا بخواهیم برنامه را ببینند؛ اتفاقی که تا حالا برای ماه عسل نیفتاده. تهیه کننده ماه عسل البته معتقد است مشکل برنامه مهمان نیست؛ «مهمان دعوت کردن کار خارق العاده‌ای نیست. مهم جایگاه او در اجتماع است؛ همین که شخص بتواند حرف بزند و نکاتش را انتقال بدهد.» احمدی مخالف دعوت از ستاره‌هاست؛ «این که بخواهیم در دعوت کردن مهمان‌ها به شهرت تکیه کنیم زمانش گذشته. آدم معروف هم اگر بیاوریم و حرف تازه نزند مردم پس می‌زنند. در مطبوعات هم الان دیگر راجع به مسائل معمولی از ستاره‌ها نمی‌پرسند؛ از چیز‌های غیر معمول مثل سفر و ماشین و فوتبال سوال می‌کنند.» احمدی البته بخشی از عدم اقبال به ماه عسل را هم مربوط به مهمان‌ها می‌داند اما نه خود مهمان‌ها بلکه سن و سالشان؛ «مشکل مهمان نیست. ایراد از ماست که باید فضای مهمان‌ها را جوان می‌گرفتیم. اما رصد کردن و هماهنگی با جوان‌ها زمان می‌خواست» تهیه کننده سابق« جشن رمضان» فاکتورهای دیگری را هم در حضور موفق مهمان‌ها مهم می‌داند که مجری و اجرایش یکی از آنهاست؛ «مجری در این که مهمان فضای گفت و گو را بپذیرد یا نه مهم است. نحوه مواجهه مجری با یک مهمان، قصه و فضا را عوض می‌کند. در همین برنامه، یک روحانی نابینا اگر درست و حسابی ازش پرسیده می‌شد، خیلی ناگفته داشت اما این هوشمندی روی نداد و اتفاقی که باید نیفتاد.»
 
سیستممان به هم ریخته
به نظر می‌رسد این حرف‌ها یعنی این که ما عسل 89 خیل سری و تند و تند و به اصطلاح دقیقه نودی روی آنتن رفته ولی احمدی اصلا قبول ندارد؛ «ما زمان طولانی نداشتیم اما آن قدر بود که در گروه اجتماعی در اجرا و فرم و محتوا دادیم. با شعار «ایران یک خانواده بزرگ» .
قرار بود از خانواده‌ها و تیم‌های مختلف دعوت کنیم تا به عنوان مهمان بیایند. فرزاد حسنی مجری بود و قرار بود همه چیز عوض شود اما یکهو ایده آل مان به هم ریخت. ما در آن ساختار به توانایی اجرا و مجری فکر کرده بودیم اما الان سیستممان به هم خورده و مجری را که اصلی ترین قطعه این پازل است برداشته اند.» اما چرا این اتفاق افتاد «این‌ها همه اش جمع بندی مدیران ارشد بود؛ رسانه حق تغییر دارد. اصلا اگر به تکرار بیفتیم خود شما مطبوعاتی‌ها انتقاد می‌کنید. اما این انتقاد هم وارد است که این تغییر باید هوشمندانه باشد.»
 
بچه‌های پورنگ روی دکور بازی می‌کنند
راستش وقتی دکور ماه عسل را می‌بینیم و این که مهمان‌ها خفت هم نشسته اند، احساس خفگی می‌کنیم. تا پارسال این طور نبود، این چه دکوری است؟ «ما در استودیو سیما فیلم محدودیت فضا داریم. دکور ما با برنامه پورنگ یک جاست. در یک محوطه 400 متری آن‌ها دکورشان را جمع می‌کنند تا ما بیاییم و بر عکس. وقتی می‌آییم روی دکورمان دوربین است و بچه‌ها دارند رویش بازی می‌کنند.» احمدی تاکید داردکه این دکور، دکور ایده آلش نبود؛ «دکور بخشی از کار بود و ما روی آن برنامه داشتیم. قرار بود افطاری خوردن داشته باشیم و حرف ادامه داشته باشد و فردا آن را به صورت ضبط شده پخش کنیم که نشد.»
 
وقتی برنامه آزار بدهد، چه انتظاری از تیتراژ است
احمدی اصلا زیر بار تیتراژ ضعیف برنامه نمیرود این که ماه عسلی که هر سال تیتراژش ورد زبان‌ها می‌شد حالا این جور نیست؛ «از نظر موسیقی این تیتراژ قابل دفاع است. در ایران رادیو، بین همه تیتراژ‌های سریال و برنامه‌های رمضان این تیتراژ طبق نظر سنجی‌ها اول شد. شعرش را فرزاد حسنی گفته، صفاریان تنظیم کرده، شهاب رمضان ملودی گذاشته و محمد علیزاده خوانده. شاید در کلیپ شتاب زدگی باشد چون آن را یکشبه کار کردیم» تهیه کننده ماه عسل دلیل خاصی هم برای موج نساختن تیتراژ امسال دارد؛ «تیتراژ بخشی از یک برنامه است. وقتی برنامه را دوست نداشته باشید تیتراژ را نمی‌بینید. اگر برنامه آزار بدهد، تیتراژ دیگر جذاب نیست.»ادامه مطلب

طبقه بندی: تلوزیون، 
برچسب ها: خداحافظ همین حالا، انتقاد رضا رشیدپور از مدیران صدا و سیما، کنار گذاشتن فرزاد حسنی از ماه عسل، چرا فرزاد حسنی نیامد، چرا فرزاد حسنی به ماه عسل نیامد، فرزاد حسنی، احسان علیخانی، احسان علیخانی یا فرزاد حسنی، حسن جوهر چی در ماه عسل ؟!!، فرزاد حسنی یا حسن جوهر چی، حسن جوهر چی به جای فرزاد حسنی، رضا رشید پور، انتقاد رشیدپور از مسئولین سیما، ماه عسل، مجری ماه عسل، ماه عسل 89با احسان علیخانی، به ماه عسل برنمی گردم، چرا احسان علیخانی به ماه عسل نیامد، حسن جوهرچی، ماه رمضان 89، ماه عسل89، گذر اشتباهات، ماه عسل؛ گذر اشتباهات، حتی اگر دعوت شوم نمی آیم، علیخانی، عکس فرزاد حسنی، عکس احسان علیخانی، پشت پرده تعیین مجری برنامه های ماه رمضان، تعیین مجری برنامه های ماه مبارک رمضان، مجری ماه رمضان، فرزاد جمشیدی، احسان علی خانی، وحید یامین پور، ماه رمضان، برنامه سحر ماه مبارک رمضان، برنامه سحر ماه رمضان، ماه مبارک رمضان،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 18 شهریور 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ