http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - انتقاد از پرداخت دستمزدهای 120 میلیونی و 250 میلیونی به بازیگران سینما

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
انتقاد از پرداخت دستمزدهای 120 میلیونی و 250 میلیونی به بازیگران سینما

در بخش سینمایی برنامه «صبح به‌خیر ایران» كه روی آنتن شبكه یك سیما رفت، امروز موضوع «دستمزد بازیگران در سینمای ایران» مورد بحث و بررسی قرار گرفت...
به گزارش فارس،  رضا استادی در برنامه صبح امروز «صبح به‌خیر ایران»، از پرداخت دستمزدهای 120 میلیونی و 250 میلیونی به بازیگران سینمای ایران انتقاد كرد.
در بخش سینمایی برنامه «صبح به‌خیر ایران» كه روی آنتن شبكه یك سیما رفت، امروز موضوع «دستمزد بازیگران در سینمای ایران» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بنا بر این گزارش، صبح امروز «رضا استادی» منتقد و كارشناس سینمای ایران كه سال گذشته نیز برای اولین بار بحث دستمزد‌های بالای بازیگران سینما و تلویزیون را مطرح ساخته بود، در ادامه این بحث ملتهب، به این نكته اشاره كرد كه امسال یكی از تهیه‌كنندگان سینما كه اخیرا وارد عرصه كارگردانی سینما شده و به زودی قصد دارد فیلمش را جلوی دوربین ببرد، 120 میلیون تومان به یك بازیگر پرداخت كرده و او را در 10 درصد فیلم خود نیز شریك كرده است.
وی با ابراز تأسف از پرداخت دستمزدهای نامتعارف به بازیگران سینما، گفت: در یكسال اخیر، پرداخت ارقام نجومی به برخی بازیگران سبب شده تا تهیه‌كننده‌ها در مورد انتخاب عوامل فنی فیلم‌شان به سراغ ارزان‌ترین و ابتدایی‌ترین عوامل پشت دوربین بروند و در حقیقت، عملا دستمزد آنها كم شده تا امكان پرداخت دستمزد بالا به بازیگرها وجود داشته باشد.
وی در این مورد توضیح داد: معمولا تهیه‌كنندكان اینچنینی كه حاضر به پرداخت چنین دستمزدهایی می‌شوند، بودجه تولید فیلم خود را از محل فروش خود فیلم نمی‌دهند و از بخش خصوصی تأمین نمی‌كنند.
وی ادامه داد: این تهیه‌كننده‌های دولتی هستند كه با دریافت بودجه‌های سنگین از بخش‌های دولتی فیلم‌های اینچنینی می‌سازند و برای قانع كردن دستگاه‌های دولتی، از چنین بازیگرانی استفاده می‌كنند تا نقاط ضعف كار خود را بپوشانند.
استادی همچنین در این برنامه خبر داد: بازیگری كه پارسال به دلیل درخواست دستمزد بالا خبرساز شده بود، امسال برای حضور در یك فیلم سینمایی، 250 میلیون تومان درخواست كرده است.
وی به «پدرام كریمی» مجری برنامه گفت: یك بازیگر مرد جوان دیگر سینمای ایران كه به تازگی به جمع بازیگران پركار پیوسته، شرط گذاشته و گفته به این شرط در فیلم حضور پیدا می‌كند كه دوستش در این فیلم ایفای نقش كند كه این قضیه با تعجب و پرسش مجری برنامه همراه بود كه كارشناس برنامه با طعنه به این پرسش پاسخ داد.
در این برنامه همچنین با توجه به اظهارنظر آیت‌الله مكارم شیرازی درباره دستمزد بازیگران، گزارش‌های مختلفی با این موضوع و در گفت‌وگو با كارشناسان و سینماگران روی آنتن رفت.
به گزارش فارس، پخش سری جدید بخش فرهنگی هنری برنامه «صبح بخیر ایران» از دهم مرداد ماه آغاز شده و در دوره جدید این برنامه كه به تهیه كنندگی «امیرعباس حدسنی» عرضه می‌شود، «رضا استادی» كارشناس فرهنگی ـ هنری و منتقد سینمایی به همراه «پدرام كریمی» مجری بخش فرهنگی ـ هنری، روزهای یكشنبه و سه شنبه هر هفته درخصوص یك موضوع با میهمانان حضوری و تلفنی برنامه بحث و گفت‌وگو می‌كنند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای ایران، 
برچسب ها: شهاب حسینی، موثرترین بازیگر، گیشه فیلم، بانی‌فیلم، سیمرغ بلورین، بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر، جشنواره فیلم فجر، بهترین بازیگر جشنواره فیلم فجر، سوپر استار، یك حبه قند، رضا میركریمی، محمدرضا گلزار، امین حیایی، بهرام رادان، محمدرضا فروتن، پولسازترین بازیگر سینمای ایران، پولسازترین بازیگر سینما، دستمزد بازیگران، صبح به‌خیر ایران، رضا استادی، دستمزد‌های بالای بازیگران سینما و تلویزیون، آیت‌الله مكارم شیرازی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 شهریور 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ