http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - با ارزش‌ترین بازیگر هالیوود چه کسی است؟!

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
باارزش‌ترین بازیگر هالیوود چه کسی است؟!

در فهرست ارائه شده از سوی مجله فوربز، نام 36 چهره پول‌ساز هالیوود دیده می‌شود که در تعیین میزان بازدهی مالی این چهره ها، علاوه بر دستمزد، میزان فروش فیلم در اکران، فروش در شبکه ویدیویی و بازاریابی...
به گزارش شبکه ایران، در فهرستی که به تازگی از سوی مجله اقتصادی فوربز ارائه شد، اسامی پول‌سازترین بازیگران هالیوودی اعلام شد و نام «شیا لبوف» بازیگر 24 ساله سینما در صدر این فهرست قرار گرفت.
این دومین باری است که لبوف به عنوان پول‌سازترین بازیگر سال انتخاب می شود؛ بر مبنای آمارهای استودیوهای هالیوودی مشخص شده است که این بازیگر جوان که در سال‌های اخیر آثاری همچون «ترانسفورمرز: انتقام کشته شدگان» و «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین» را روی پرده داشته، در ازای هر یک دلار دستمزدی که می‌گیرد ، معادل 81 دلار از بابت فروش بلیت به تهیه‌کنندگان باز می‌گرداند.
«آن هاتاوی»، «دانیل رادکلیف»، «رابرت داونی جونیور» و «کیت بلانشت» دیگر بازیگرانی هستند که بعد از لبوف به عنوان پولسازهای هالیوود شناخته شده اند.
«آن هاتاوی» که امسال در فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» با فروشی بالای یک میلیارد دلار و «جنگ عروس‌ها» با 115 میلیون دلار ایفای نقش داشته در ازای هر دلار دستمزد ، 64 دلار برای تهیه کنندگان بازگشت مالی داشته است. «دانیل رادکلیف» بازیگر مجموعه «هری پاتر» در قبال یک دلار دستمزد،  61 دلار بازگشت مالی داشته است، «رابرت داونی جونیور» در ازای هر دلار دستمزد، 33 دلار بازدهی مالی داشته و «کیت بلانشت» هم در برابر یک دلار دستمزد، 27 دلار بازدهی مالی داشته است.
در فهرست ارائه شده از سوی مجله فوربز، نام 36 چهره پول‌ساز هالیوود دیده می‌شود که در تعیین میزان بازدهی مالی این چهره ها، علاوه بر دستمزد، میزان فروش فیلم در اکران، فروش در شبکه ویدیویی و بازاریابی جهانی هر فیلم نیز مد نظر قرار گرفته است. نکته جالب اینکه در این فهرست نام «ویل فرل» کمدین آمریکایی با بازدهی تنها 29/3 دلار در ازای هر یک دلار دستمزد در رده آخر قرار گرفته است.
دقیق تر شدن در نام‌هایی که در صدر فهرست پول‌سازهای هالیوود قرار گرفته اند بیانگر این نکته است که اغلب این بازیگران و از جمله دو نفر ابتدایی فهرست یعنی شیا لبوف و دانیل رادکلیف بازیگرانی هستند بسیار جوان و جویای نام که حجم عمده ای از فعالیت آنها مرتبط با سینمای بدنه هالیوود بوده یعنی حضور در همان فیلم‌هایی که از سوی منتقدان، آثار تجاری تاریخ مصرف دار خوانده شده اند.
به همین جهت است که نمی توان فهرستی که به عنوان پول‌سازترین‌های هالیوود اعلام شده را معیاری درست دانست برای سنجش کیفی وضعیت هنرپیشگی در سینمای هالیوود.
 


ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای جهان، 
برچسب ها: چهره پول‌ساز هالیوود، هالیوود، مجله فوربز، با ارزش‌ترین بازیگر هالیوود چه کسی است، با ارزش‌ترین بازیگر هالیوود، بازیگر هالیوود، مجله اقتصادی فوربز، پول‌سازترین بازیگران هالیوودی، اسامی پول‌سازترین بازیگران هالیوودی، شیا لبوف، عکسهای شیا لبوف، پول‌سازترین بازیگر سال، استودیوهای هالیوودی، ترانسفورمرز: انتقام کشته شدگان، ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین، ایندیانا جونز، ترانسفورمرز، آن هاتاوی، دانیل رادکلیف، رابرت داونی جونیور، کیت بلانشت، پولسازهای هالیوود، آلیس در سرزمین عجایب، جنگ عروس‌ها، هری پاتر، مجموعه «هری پاتر»، ویل فرل، کمدین آمریکایی،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 16 شهریور 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ