http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - مدیری مرد اول بازار فیلم می‌شود؟!

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
قهوه تلخ

جهانگیر شاه دختر بزرگی دارد به‌نام لعبت‌الملوك (سحر ذكریا)، زمانی ماجرا جالب می‌شود كه پس از گذشت شش قسمت، فردی وارد كاخ می‌شود با نام بلوتوس كبیر...

بالاخره پس از گذشت یك سال و دو ماه، با نصب بیلبوردهای تبلیغاتی سریال «قهوه تلخ» كه در سراسر شهر تهران نصب شده، به همه حواشی و ابهامات در پخش این مجموعه پایان داده شد. لازم به گفتن مجدد نیست كه این سریال چه مسیرهایی را طی كرد و چه اتفاقات و مشكلاتی را پشت سر گذاشت تا توانست بالاخره و بدون هیچ مشكلی در شبكه خانگی توزیع شود.
«مهران مدیری» به عنوان كارگردان این مجموعه صبورانه و بدون توجه به جنجال‌های مطبوعاتی و حرف‌های پشت‌سر، سریالش را پیش برد تا بتواند ساخت یكی از عظیم‌ترین پروژه‌هایی را كه آغاز کرده بود تمام کند.
 
آنچه مشخص است، این است كه اگرچه مهران مدیری این سریال را به تلویزیون نفروخت، اما «قهوه تلخ» از 20 شهریورماه و با برنامه هر هفته 3 قسمت در یك بسته، از طریق فروشگاه‌های معتبر سراسر كشور عرضه می‌شود. با روانه شدن این سی‌دی‌ها به بازار می‌توان حدس زد كه در فرصت كمی بازار را به تسخیر خود در آورد. البته این اتفاق منوط به این است كه این سی‌دی‌ها توسط قاچاقچیان بازار فیلم كپی نشود و مردم علاقه‌مند با پرداخت پول آن را بخرند. پیش از پخش این سریال در بازار، سی‌دی‌های «فضانوردان می‌آیند» به كارگردانی سیامك انصاری (رفیق و همكار همیشه همراه مدیری) توزیع شده بود. فضانوردان... گرچه سریالی دنباله‌دار نبود و داستان‌ها اپیزودیك تعریف می‌شد اما اولین مجموعه‌ای بود كه با چنین فرمتی وارد بازار شد. بعد از این، سریالی كه قرار بود در شبكه خانگی توزیع شود، گنج مظفر بود. مجموعه‌ای كه باز هم توسط مهران مدیری و در ادامه باغ مظفر و به‌دور از قواعد و چارچوب‌های مشخص تلویزیونی ساخته شد. جالب است بدانید كه این سریال تمام مراحل فنی‌اش طی شده و مدت‌هاست كه منتظر پخش در بازار شبكه خانگی است. اما اینكه چرا پخش نشده انگار فقط برای تهیه‌كنندگانش دلیل مشخصی دارد. به‌هر حال گنج مظفر اولین سریال داستانی بود كه برای شبكه خانگی ساخته می‌شد و اطلاعات كاملی از نحوه و شكل پخشش وجود نداشت. خشایار الوند نویسنده این سریال می‌گوید: «گنج مظفر یك داستان دنباله‌دار است كه 10 سی‌دی شده. یعنی باید در یك پكیج 10 تایی وارد بازار می‌شد. پس قیمت آن هم فرق می‌كرد و دیگر مخاطب با 1500 تومان نمی‌تواند این بسته 10 تایی را بخرد. به همین دلیل هم تهیه‌كنندگان صبر كردند تا از بازار سی‌دی اطلاعات كامل بدست بیاورند. قهوه تلخ فرصت خوبی بود تا به بازار بیاید و مخاطبان را با پخش چنین سی‌دی‌هایی آشنا كند و بعد فرصت به گنج مظفر داده شود».
در گنج مظفر خاندان مظفر همه در پی یافتن یك الماس و گنجی هستند. گنجی كه هر تكه از نقشه آن در دست یك نفر است و افراد خاندان مظفر برای پیدا كردن این گنح باید با هم متحد شوند. همان شخصیت‌های سریال باغ مظفر در این كار هم هستند، مثل خان مظفر (مهران مدیری) و پسرش (سیامك انصاری)، دخترش (سحر جعفری‌جوزانی)، عروس خانواده (شقایق دهقان)، پدر عروس (نادر سلیمانی)، مادر عروس (الیكا عبدالرزاقی)، برادر خان مظفر/منصور (محمدرضا هدایتی) و خانم دكتری كه همسر منصور شده (بهنوش بختیاری). نوكر خان مظفر (نصراله رادش) و برادر تازه پیدا شده (قل‌مراد). این سریال را پیمان قاسم‌خانی سرپرستی نویسندگانش را كرده و علاوه بر الوند، مهراب قاسم‌خانی و امیر مهدی ژوله در آن همكاری داشتند. گنج مظفر برخلاف باغ مظفر فقط محدود به یك لوكیشن نبوده است، حتی برای فیلمبرداری آن مدیری و گروه‌اش به لوكیشن‌هایی مثل بیمارستان، لواسان و شمال رفته‌اند. این سریال 15 اسفند ماه سال 85 كلید خورد و تا تیرماه سال 86 به پایان رسید! اما هنوز مشخص نیست كه پس از این همه سال چه‌زمانی روانه بازار خواهد شد، اما به گفته خشایار الوند این زمان قطعا بعد از پایان فروش سی‌دی‌های قهوه تلخ است: «اگر من هم جای تهیه‌كنندگان بودم همین كار را می‌كردم!»
 
با فروش نامناسب و غیرقابل قبولی كه دیگر سریال شبكه خانگی (قلب یخی) داشته است، امید بر این است تا مهران مدیری به واسطه نامی كه خودش یك برند در كل ایران است، بتواند مردم را با چنین پدیده جدیدی در كشورمان، آشنا كند. بلكه حتی با شناخت مخاطب از این مجموعه‌های شبكه خانگی بتواند ناخواسته به فروش دیگر سریال‌ها هم كمكی كرده باشد. قلب یخی در كل ایران صد هزار تیراژ دارد. این سریال با بازیگرانی چهره و سوپراستار نتوانسته مردم را مجاب كند تا برای هر قسمت 1500 تومان پرداخت كنند و بیننده یك قسمت از این سریال 36 قسمتی باشند. كاری كه مدیری نوع متفاوت‌تری از آن را در پیش گرفته و هر 3 قسمت را در یك بسته می‌فروشد، باید دید این سه قسمت با چه قیمتی به فروش خواهد رسید؟!
سریال «قهوه تلخ» به‎كارگردانی مهران مدیری و تهیه‌كنندگی مجید و حمید آقاگلیان همچنان در تهران لوكیشنی واقع در خیابان الهیه تصویر‌برداری می‌شود.
بنابراین گزارش، ساخت این مجموعه با 34 بازیگر اصلی و گروهی شامل 200 نفر و با پیش تولید حدود 5 ماه برای طراحی و ساخت دكور و همچنین طراحی و دوخت لباس، از تیرماه سال 88 آغاز شده و حدود 6 ماه دیگر ادامه خواهد داشت.
 
ناگفته‌هایی درباره داستان قهوه تلخ
نیما زند (سیامك انصاری) یك مورخ تاریخ است، او برای یك پروژه تحقیقاتی تصمیم می‌گیرد تا تاریخ ایران را بررسی كند، در طی جست‌وجو و پژوهش متوجه می‌شود كه وقایع دو سال از تاریخ ایران ثبت نشده است و هیچ نشانه‌ای در هیچ كتابی از این زمان وجود ندارد. نیما زند تصمیم می‌گیرد تا كشف كند در این سال‌ها چه گذشته. به همین دلیل به كاخ نیاوران می‌رود تا تفحصش را شروع كند، اما درست زمانی كه قرار است از همه‌چیز سر درآورد، برای او یادداشتی گذاشته می‌شود تا به كافی شاپ كاخ برود و یك فنجان قهوه را بنوشد و منتظر نگارنده پیام باشد، نیما كه از همه‌چیز بی‌خبر است، با نوشیدن فنجان قهوه سفر زمان می‌كند و گرفتاری‌اش آغاز می‌شود...
حالا این نیما زند است و این سلسله جدید و عجیب و غریب! او به این دو سال سفر می‌كند تا متوجه شود كه در آن سال‌ها چه گذشته و چرا هیچ نشانه‌ای از این تاریخ نمی‌توان یافت...
 
پادشاهی در آنجا حكمرانی می‌كند با نام جهانگیر شاه دولو كه نقش آن را محمدرضا هدایتی بازی می‌كند، او در فاصله بین سلسله زندیه و سلسله قاجاریه، پادشاه نیم‌چه سلسله‌ای شده است. فخرالتاج (الیكا عبدالرزاقی) همسر اوست، به شدت مرید شاه است اما نمی‌تواند برای او پسری بیاورد تا جانشین همسر عزیزش شود به همین دلیل هم جهانگیر شاه در یك سفر خارجی كاترین (آرام جعفری) را به عقد خود در آورده. كاترین قرار است برای شاه یك ولیعهد بیاورد، به همین دلیل هم در دربار به او می‌گویند كاترین پسرزا.
جهانگیر شاه دختر بزرگی دارد به‌نام لعبت‌الملوك (سحر ذكریا)، زمانی ماجرا جالب می‌شود كه پس از گذشت شش قسمت، فردی وارد كاخ می‌شود با نام بلوتوس كبیر...

بلوتوس كبیر هم كسی نیست جز مهران مدیری. او یك شوالیه است! البته بیشتر خودش دوست دارد كه خود را شوالیه معرفی كند. بلوتوس یك شارلاتان است كه به خاطر دست‌یابی به ثروت و قدرت شاه خود را عاشق لعبت‌الملوك نشان می‌دهد. نیما زند با شناختی كه به تاریخ دارد، سعی می‌كند تا جهانگیر شاه و لعبت‌الملوك را از شیاد بودن این آدم باخبر كند. هرچقدر برای آنها دلیل و استناد تاریخی می‌آورد كه یك شوالیه چنین لباس‌هایی نمی‌پوشد و در چنین زمانی نمی‌تواند باشد، به گوش خاندان شاه دولو نمی‌رود. حضور بلوتوس و دروغ‌های او می‌شود سرچشمه سریال قهوه تلخ.
در این میان هم این تاج و تخت سلطنتی پر از شخصیت‌هایی است كه بازیگران بنام نقش آنها را ایفا می‌كنند. از كسی مثل نادر سلیمانی كه نقش سرآشپز و یار غار شاه را دارد تا بیژن بنفشه‌خواه كه بیخودی المك دیلمی را بازی می‌كند.
 
چه كسی قهوه تلخ را ساخت؟!
عوامل اصلی سریال قهوه تلخ عبارتند از: نویسندگان: خشایار الوند ـ امیر مهدی ژوله، دستیار اول كارگردان و برنامه‌ریز: شبنم وثوقی، نور: جمال شمس، تصویر: منوچهر مظفری، سعید عباس اصفهانی، كامران جمشیدیان، صدا: محمد حاتم‌نژاد، حمید گرمابدری، طراحی صحنه و لباس: فروزان جلیلی‌فر، طراحی گریم: مهرداد شكرابی، مدیر فنی: حسن مردانی، قطع تصویر: جواد اصلانی، تدوین:‌ احسان مظفری، موسیقی تیتراژ اول: بهرام دهقانیار، خواننده: مهران مدیری، ساخت و انتخاب موسیقی: فرهاد مدیری، منشی صحنه: سارا مطلق، روابط عمومی: وفا ملك‌زاده، مدیر تداركات: محمود رضا جوانشیر، مدیر تولید: علی لك پوریان، كارگردان: مهران مدیری، تهیه‌كنندگان: مجید و حمید آقاگلیان. بازیگران اصلی این سریال نیز عبارتند از: مهران مدیری (بلوتوس)، سیامك انصاری(نیما / استاد تاریخ/ مستشارالملك)، محمدرضا هدایتی (پادشاه/ جهانگیر شاه دولو)، سحر جعفری جوزانی (رویا/ دختر صدراعظم/ ناز خاتون)، سحر ذكریا (لعبت الملوك/ دختر پادشاه)، رضا فیض‌نوروزی (اعتمادالملك دیلمی/ صدراعظم)، برزو ارجمند (برزو خان/ سپهسالار اداره پیشمرگان)، بیژن بنفشه‌خواه (بیخودی الملك/ پسر صدراعظم)، آرام جعفری (كاترین/ سوگلی)، الیكا عبدالرزاقی (فخرالتاج/ زن پادشاه)، تادر سلیمانی (رستم/ سرآشپز/ اداره امیال مباركه)، فلامك جنیدی (كبوتر/ زن سرآشپز)، رضا نیكخواه (خوابگزار/ نوسترآقاخان داموس الملك)، شایان احدی‌فر (گنجشك خان دیلمی/ پسر اتابك)، شادی احدی‌فر (ضعیف السلطنه/ همسر دواء الملك)، عارف لرستانی (بلد الملك/ رئیس نظمیه، بلدیه، امنیه)، مریم بخشی (اخترالملوك/ زن صدراعظم)، علی لك‌پوریان (دامبول السلطنه/ اداره كیف همایونی)، ساعد هدایتی (طبیب دربار/ دواء الملك/ همسر دایی اقبال خان)، فاطمه هاشمی (ندیمه/ همدم الملك/ همسر دایی اقبال خان)، هادی كاظمی (توپولوف/ برادر كاترین/ باباشاه حشم‌دار)، جواد عزتی (پدر اتابك)، سعید پیردوست (پهلوون مشیر/ قهوه‌چی)، رامین پورایمان (دائی اقبال خان/ اداره سور و سات همایونی)، دریا امینیان (منیژالسلطنه/ همسر داموس الملك)، بیوك میرزایی (تیمور)، حمید كاشانی (شكوفه/ میرغضب)، امیرفرزام دهنوی (سرباز نظمیه)، شیما مومنی (كنیز السلطنه/ همسر بلدالملك)، سام نوری (معلم زبان فرانسوی)، بهشاد مختاری (مخبرالدوله سرسعدی)، مهدی ناطقی (سرباز نظمیه)، آزاده مهدی‌زاده (ژوزفین/ندیمه كاترین) و شقایق رحیمی (ملیح السلطنه/ همسر دامبول‌السلطنه).


ادامه مطلب

طبقه بندی: تلوزیون،  خبر، 
برچسب ها: عکس، عکس‌های جدید از «قهوه تلخ» مهران مدیری، قهوه تلخ، مهران مدیری، همه چیز در باره قهوه تلخ مهران مدیری، آخرین ساخته مدیری، بازیگران قهوه تلخ، هنرپیشه گان قهوه تلخ، تصویربرداری را در لوكیشن پاورچین ادامه می‌دهد.، سیامك انصاری، سحر جعفری جوزانی رویا/ دختر صدراعظم/ ناز خاتون، مهران مدیری بلوتوس، سیامك انصارینیما / استاد تاریخ/ مستشارالملك، محمدرضا هدایتی پادشاه/ جهانگیر شاه دولو، جواد عزتی پدر اتابك، هادی كاظمی توپولوف/ برادر كاترین/ باباشاه حشم‌دار، سعید پیردوست پهلوون مشیر/ قهوه‌چی، رامین پورایمان دائی اقبال خان/ اداره سور و سات همایونی، دریا امینیان منیژالسلطنه/ همسر داموس الملك، حمید كاشانی شكوفه/ میرغضب، امیرفرزام دهنوی سرباز نظمیه، شیما مومنی كنیز السلطنه/ همسر بلدالملك، سام نوری معلم زبان فرانسوی، بهشاد مختاری مخبرالدوله سرسعدی، مهدی ناطقی سرباز نظمیه، آزاده مهدی‌زاده ژوزفین/ندیمه كاترین و شقایق رحیمی ملیح السلطنه/ همسر دامبول السلطنه، عکس بازیگران سریال قهوه تلخ، عکسهای سریال قهوه تلخ، سحر ذكریا لعبت الملوك/ دختر پادشاه، بیژن بنفشه‌خواه بیخودی الملك/ پسر صدراعظم، فلامك جنیدی كبوتر/ زن سرآشپز، هواداران مهران مدیری، وبلاگ مهران مدیری، طرفداران مهران مدیری، طنز، «قهوه تلخ» مهران مدیری از 20 شهریور در شبكه نمایش خانگی، 20شهریور، قهوه تلخ 20شهریور، تاریخ عرضه به شبکه خانگی، تاریخ عرضه قهوه تلخ به شبکه خانگی، اتابك اعظم خوابگذار، اقبال السلطنه، لعبت الملوك، فخر‌التاج بانو، اختر الملوك، كاترین روسی، نازخاتون، بلد الملك، برزو خان سپهسالار، دامبول السلطنه، بیخودی الملك دیلمی، محمد رضا هدایتی، سحر زكریا، الیكا عبدالرزاقی، بروز ارجمند، رضا فیض نوروزی، سحر جعفری جوزانی، آرام جعفری، علی لك پوریان، عارف لرستان، بیژن بنفشه‌خواه، نادر سلیمانی، رضا نیكخواه، هادی كاظمی، جواد عزتی، فلامك جنیدی، مریم بخشی، رامین پورایمان، فاطمه هاشمی، سعید پیردوست، بیوك میرزایی، ساعد هدایتی، سام نوری، شایان احمدی‌فر‌، حمید كاشانی، بهشاد مختاری، مهدی ناطقی، امیر فرزام دهنوی، شیما مومنی، شقایق رحیمی‌راد، آزاده مهدیزاده، دریا امینیان، ممنوع التصویربودن فاطمه معتمدآریا، بودجه‌های میلیاردی سریال‌ها، آخرین وضعیت پخش سریال «قهوه تلخ» مهران مدیری، حذف نتایج نظرسنجی درباره سریال‌ها، تعطیلی برنامه‌های نقد تلویزیون، معاون سیما، مدیران شبكه‌های تلویزیونی، شبكه اول، صداوسیما، شبكه‌های ماهواره‌ای، مستند، مسابقه، انیمیشن، میرباقری، برنامه‌های نمایشی ماه رمضان سیما، سریالهای ماه رمضان، مختارنامه، درچشم باد، دارا و ندار، به كجا چنین شتابان، عکس های مهران مدیری، زندگینامه مهران مدیری، سریال مهران مدیری، سریال مهران مدیری قهوه تلخ، سریال طنز، طنز تلویزیونی مدیری، قهوه تلخ مهران مدیری پخش نخواهد شد، قهوه تلخ تلختر شد، قهوه تلخ توقیف شد، مهران مدیری با قهوه تلخ، مهران مدیری در قهوه تلخ، تصاویری از فیلم قهوه تلخ، سریال قهوه تلخ مهران مدیری، قهوه تلخ مهران مدیری توقیف شد، امیر مهدی ژوله، خشایار الوند، فیلم های مهران مدیری، فیلم جدید مهران مدیری، فیلم مهران مدیری، کارگردانی مهران مدیری، فیلم جنجالی مهران مدیری، عکس مهران مدیری، درباره مهران مدیری، بیوگرافی مهران مدیری، سریال قهوه تلخ، فیلم قهوه تلخ، عکس های سریال قهوه تلخ، عکس فیلم قهوه تلخ، تصاویر مهران مدیری، عکس های همسر مهران مدیری، تصاویر همسر مهران مدیری، جدیدترین عکس ها از مهران مدیری، تصاویر جالب از مهران مدیری، تازه ترین عکس های مهران مدیری، عکسهای جدید مهران مدیری، عکس زن مهران مدیری، جدیدترین عکسها از سریال «قهوه تلخ»، اولین عکسها از سریال «قهوه تلخ»، سریال «قهوه تلخ» مهران مدیری، سریال «قهوه تلخ»، مدیری، بلوتوس، تاجری ونیزی، مجموعه جدید مهران مدیری، شبكه نمایش خانگی، تصویربرداری، پاورچین، مهران مدیری (بلوتوس)، سیامك انصاری(نیما/ استاد تاریخ/ مستشارالملك)، محمدرضا هدایتی (پادشاه/ جهانگیر شاه دولو)، سحر جعفری جوزانی (رویا/ دختر صدراعظم/ ناز خاتون)، سحر ذكریا (لعبت الملوك/ دختر پادشاه)، رضا فیض‌نوروزی (اعتمادالملك دیلمی/ صدراعظم)، برزو ارجمند (برزو خان/ سپهسالار اداره پیشمرگان)، بیژن بنفشه‌خواه (بیخودی الملك/ پسر صدراعظم)، آرام جعفری (كاترین/ سوگلی)، الیكا عبدالرزاقی (فخرالتاج/ زن پادشاه)، تادر سلیمانی (رستم/ سرآشپز/ اداره امیال مباركه)، فلامك جنیدی (كبوتر/ زن سرآشپز)، رضا نیكخواه (خوابگزار/ نوسترآقاخان داموس الملك)، شایان احدی‌فر (گنجشك خان دیلمی/ پسر اتابك)، شادی احدی‌فر (ضعیف السلطنه/ همسر دواء الملك)، عارف لرستانی (بلد الملك/ رئیس نظمیه، مریم بخشی (اخترالملوك/ زن صدراعظم)، علی لك‌پوریان (دامبول السلطنه/ اداره كیف همایونی)، ساعد هدایتی (طبیب دربار/ دواء الملك/ همسر دایی اقبال خان)، فاطمه هاشمی (ندیمه/ همدم الملك/ همسر دایی اقبال خان)، هادی كاظمی (توپولوف/ برادر كاترین/ باباشاه حشم‌دار)، جواد عزتی (پدر اتابك)، سعید پیردوست (پهلوون مشیر/ قهوه‌چی)، رامین پورایمان (دائی اقبال خان/ اداره سور و سات همایونی)، دریا امینیان (منیژالسلطنه/ همسر داموس الملك)، بیوك میرزایی (تیمور)، حمید كاشانی (شكوفه/ میرغضب)، امیرفرزام دهنوی (سرباز نظمیه)، شیما مومنی (كنیز السلطنه/ همسر بلدالملك)، سام نوری (معلم زبان فرانسوی)، بهشاد مختاری (مخبرالدوله سرسعدی)، مهدی ناطقی (سرباز نظمیه)، آزاده مهدی‌زاده (ژوزفین/ندیمه كاترین)، شقایق رحیمی (ملیح السلطنه/ همسر دامبول السلطنه)، زمان پخش قهوه تلخ، زمان توزیع «قهوه تلخ» در شبکه نمایش خانگی، سریال شبكه خانگی، شبكه خانگی، قلب یخی، مهراب قاسم‌خانی، جید و حمید آقاگلیان، كاخ نیاوران، جهانگیر شاه دولو،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 14 شهریور 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ