http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - کارگردانان پرکار تابستان

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
در روزهایی که مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی خبر از آمادگی تولید شش فیلم فاخر در سال 1389 می​دهد، پنج فیلم سینمایی در تهران در حال فیلمبرداری است...
به گزارش خبرآنلاین، «یک حبه قند» به کارگردانی رضا میرکریمی، «پرتقال خونی» ساخته سیروس الوند، «ورود زنده‌ها ممنوع» به کارگردانی جواد مزدآبادی، «روز رستاخیز» ساخته احمدرضا درویش و «سعادت آباد» ساخته مازیار میری فیلم​هایی هستند که این روزها مرحله فیلمبرداری را طی می​کنند.

سعادت آباد در نیاوران
مازیار میری روز پنج​شنبه 24 تیرماه فیلمبرداری تازه​ترین کارش را آغاز کرد. میری از ماه​ها قبل، پیش​تولید این کار پربازیگر را آغاز کرده بود و بعد از فراهم آمدن شرایط، «سعادت آباد» هم به مرحله فیلمبرداری رسید. آپارتمانی در منطقه سعادت آباد تهران محل  فیلمبرداری این فیلم سینمایی است و مهناز افشار و امیر آقایی اولین بازیگرانی بودند که مقابل دوربین این پروژه رفتند.

فیلمبرداری این فیلم در لوکیشن اصلی این کار در نیاوران ادامه پیدا می‌کند و قرار است 90 درصد پروژه در این مکان جلوی دوربین برود.

همایون اسعدیان تهیه این فیلم را برعهده دارد و محمد آلادپوش به عنوان مدیر فیلمبرداری، امیر اثباتی طراح صحنه و لباس، مهرداد میرکیایی طراح گریم، ساسان نخعی صدابردار، مریم هژیروند برنامه‌ریز، پریسا گرگین دستیار اول کارگردان و علیرضا ابوالقاسمی‌نژاد به‌عنوان مدیر تولید با این پروژه همکاری دارند.

فیلمنامه «سعادت آباد» را امیر عربی به نگارش درآورده است. لیلا حاتمی، حامد بهداد، هنگامه قاضیانی حسین یاری و مینا ساداتی دیگر بازیگران این فیلم هستند. «کتاب قانون» به کارگردانی مازیار میری سال گذشته روی پرده رفت.

یک حبه قند برای «پسندیده»
«یک حبه قند» به کارگردانی رضا میرکریمی از 14 تیرماه در تهران آغاز شده و در لوکیشن اصلی آن که یک خانه قدیمی است در غرب تهران ادامه دارد. محمدرضا گوهری براساس طرحی از رضا میرکریمی و شادمهر راستین، فیلمنامه «یک حبه قند» را نوشته است.

این فیلم با بازی رضا کیانیان، پریوش نظریه، نگار جواهریان، اصغر همت، هدایت هاشمی، ناهید مسلمی، شمسی فضل‌اللهی، ریما رامین‌فر، پونه عبدالکریم‌زاده، امیرحسین آرمان و با حضور سعید پورصمیمی، سهیلا رضوی ساخته می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم، آمده است: سکوت خانه باغ قدیمی و سرسبز با ورود مهمانانی در هم می‌شکند. چهار دختر این خانه همراه همسر و فرزندانشان برای عروسی خواهر کوچکترشان «پسندیده» به یاری مادر شتافتند. این اقامت برای خواهران و باجناق‌ها شاید دردسر باشد ولی برای بچه‌ها یک آرزوی بزرگ است تا این که ...

میرکریمی به همراه گروه تولید این فیلم سینمایی از چندی پیش دورخوانی فیلمنامه را آغاز کرده بودند و بعد از تمرینات گسترده فیلمبرداری آن آغاز شد. «به همین سادگی» به کارگردانی میرکریمی سال 1387 روی پرده سینما رفت و این فیلم در جشنواره​های مختلف داخلی مورد توجه قرار گرفت.

پرتقال خونی و ورود زنده‌ها ممنوع
سیروس الوند نیز بعد از مدتی دوری از عرصه کارگردانی فیلم سینمایی با تولید «پرتقال خونی» سراغ این حیطه آمده و تازه​ترین فیلم سینمایی خود را با حضور بازیگرانی چون فریبرز عرب‌نیا، حامد بهداد، نیوشا ضیغمی و زیبا بروفه، آهو خردمند و ویشکا آسایش می​سازد. فیلمنامه «پرتقال خونی» را پیمان عباسی نوشته و بازنویسی فیلمنامه زیر نظر سیروس الوند انجام ‌شده است.

«زن دوم» به کارگردانی الوند سال 1386 در سینماهای تهران روی پرده رفت.

جواد مزدآبادی دیگر کارگردانی است که این روزها سرگرم فیلمبرداری اثر تازه​اش است. «ورود زنده‌ها ممنوع» به کارگردانی این فیلمساز از دهم تیرماه با حضور علی صادقی و مجید صالحی در قبرستانی در منطقه کردان کرج وارد مرحله فیلمبرداری شد.

داستان این فیلم با نگاهی تازه به مقوله مرگ و زندگی، بر اساس شوخی با این دو مفهوم شکل می‌گیرد. علیرضا خمسه، بهاره رهنما، مهران رجبی، هوشنگ حریرچیان، ساعد هدایتی، مریم سلطانی و حلیمه سعیدی دیگر بازیگران این فیلم هستند.

روز رستاخیز
احمدرضا درویش بعد از مدتی طولانی برای فراهم کردن شرایط ساخت «روز رستاخیز» این اثر را پنج ماه قبل کلید زد و همچنان فیلمبرداری آن ادامه دارد. فیلمبرداری این کار در کویر و نخلستان‌های بم ادامه دارد و پوریا پورسرخ، فرهاد قائمیان، پرویز پورحسینی، حسن پورشیرازی و شقایق فراهانی از بازیگرانی هستند که تاکنون مقابل دوربین این فیلم رفته‌اند.

داستان «روز رستاخیز» درباره واقعه عاشوراست که با همراهی بُک‍‍ِیر (فرزند حر ابن یزید ریاحی) به قیام امام حسین (ع) و متن حوادث واقعه عاشورا می‌پردازد. این فیلم مقطع زمانی مرگ معاویه تا قیام امام حسین (ع) و شهادت آن حضرت را دربرمی‌گیرد. در حال حاضر نیز همزمان با فیلمبرداری، جلوه‌های ویژه رایانه‌ای فیلم توسط شرکت MULINAR از کشور انگلستان طراحی و اجرا می‌شود.

پرویز پورحسینی، بابک حمیدیان، آرش آصفی، فرهاد قائمیان، پوریا پورسرخ، حسن پورشیرازی، سروش گودرزی، حمید جدیدی، علی جاویدفر، امیر مولوی، بهنام تشکری و کورش زارعی از جمله بازیگران فیلم «روز رستاخیز» هستند.

فیلمبرداری «جرم» مسعود کیمیایی و «آسمان هشتم» حسن نجفی نیز در روزهای گذشته به پایان رسید.


ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای ایران،  خبر، 
برچسب ها: بنیاد سینمایی فارابی، فیلم فاخر، «یک حبه قند» به کارگردانی رضا میرکریمی، یک حبه قند، رضا میرکریمی، پرتقال خونی، سیروس الوند، ورود زنده‌ها ممنوع، جواد مزدآبادی، روز رستاخیز، احمدرضا درویش، سعادت آباد، مازیار میری، سعادت آباد در نیاوران، مهناز افشار، امیر آقایی، همایون اسعدیان، محمد آلادپوش، لیلا حاتمی، حامد بهداد، هنگامه قاضیانی، حسین یاری، مینا ساداتی، کتاب قانون، رضا کیانیان، پریوش نظریه، نگار جواهریان، اصغر همت، هدایت هاشمی، ناهید مسلمی، شمسی فضل‌اللهی، ریما رامین‌فر، پونه عبدالکریم‌زاده، امیرحسین آرمان، سعید پورصمیمی، سهیلا رضوی، به همین سادگی، فریبرز عرب‌نیا، نیوشا ضیغمی، زیبا بروفه، آهو خردمند، ویشکا آسایش، پیمان عباسی، زن دوم، علی صادقی، مجید صالحی، کردان کرج، علیرضا خمسه، بهاره رهنما، مهران رجبی، هوشنگ حریرچیان، ساعد هدایتی، مریم سلطانی، حلیمه سعیدی، نخلستان‌های بم، پوریا پورسرخ، فرهاد قائمیان، پرویز پورحسینی، حسن پورشیرازی، شقایق فراهانی، عاشورا، واقعه عاشورا، حر ابن یزید ریاحی، قیام امام حسین (ع)، امام حسین (ع)، معاویه، MULINAR، جلوه‌های ویژه رایانه‌ای، بابک حمیدیان، آرش آصفی، سروش گودرزی، حمید جدیدی، علی جاویدفر، امیر مولوی، بهنام تشکری، کورش زارعی، مسعود کیمیایی، جرم، آسمان هشتم، حسن نجفی،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 26 تیر 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ