http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - گفتگو با پندار اكبری، بازیگرسریال فاصله‌ها

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو

 

«فاصله ها» جدیدترین سریال سهیلی زاده با مضمون ملودرام خانوادگی است كه این روزها از شبكه 3 سیما هر شب روی آنتن می رود. سهیلی زاده از همان ابتدا مخاطب خود را درگیر كرده و در این سریال فاصله 2?نسل متفاوت، 2?عقیده، 2 جوان و ... را به تصویر كشیده است. او برای جذب مخاطبانش از حضور بازیگران جوان و مخاطب پسند و مطرحی چون نیما شاهرخ شاهی، شاهرخ استخری، بهاره افشاری و پندار اكبری استفاده كرده است...

پندار اكبری كه بیشتر او را با سریال «پنجمین خورشید» می شناسیم و «بوی غریب پاییز»، «پس از سال ها»، روزها و رازها»، «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» و ... جزو مطرح ترین سریال هایی هستند كه او در آنها ایفای نقش كرده است و عادت داریم او را در نقش آدم های خوب و مثبت ببینیم این بار هم در سریال فاصله ها او را در قالب شخصیت پسری مثبت مشاهده می كنیم. به بهانه حضور پندار اكبری در این مجموعه در روزنامه جام جم گفتگویی با ایفاگر نقش نیما انجام داده ایم كه پیش روی شماست.

از پایان پنجمین خورشید تا پخش فاصله ها پندار اكبری چه چیزی را به نوع بازی اش اضافه كرده است؟

در این حرفه تنها چیزی كه می تواند بار بازیگری را افزایش دهد، تجربه كار در گروه های مختلف است. سریال پنجمین خورشید بهانه خوبی برای دیده شدنم نزد مخاطب شد. بعد از این كار سعی كردم با بازی در 2 اپیزود سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» در كاراكترهای منفی و بعد حضور در سریال فاصله ها تا حدودی خود را در نقش های متفاوت تری امتحان كنم. به نظرم حضور در این مجموعه ها باعث شده تجربه لازم برای بازی در این كار را پیدا كنم.

گویا برای بازی در سریال «دلنوازان» وقتی انتخاب شدی كه چینش بازیگران انجام گرفته بود. بعد از آن علاقه شخصی به همكاری با سهیلی زاده داشتی؟

قرار كه نبود! برای گرفتن متن با عبدالرضا اكبری نزد آقای سهیلی زاده رفتم. آن زمان در پیش تولید دلنوازان چینش بازیگران انجام شده بود. ایشان مرا دید و كار پنجمین خورشید را مشاهده كرد و خوشش آمد و برای بازی در سریال فاصله ها توسط دستیارش آقای سلیمانی دعوت به كار شدم.

كار با سهیلی زاده را چگونه می بینید؟

سهیلی زاده در كارهایش بازیگر جوان و چهره ای جدید معرفی می كند و این قدر جرات و ریسك به خرج می دهد كه دست به چنین كاری بزند، چراكه كارگردانی مثل ایشان همیشه زیر ذره بین منتقدان قرار دارد و ممكن است با ورود بازیگران ناشی كارشان خراب شود.

در سریال فاصله ها نقش نیما نسبت به جوان های دیگر مثبت تر است.این در نگاه بیننده و مقایسه این شخصیت نسبت به سایرین تاثیر منفی نمی گذارد؟چون معمولا نقش های منفی در نظر مخاطب و خصوصا مخاطب جوان
قابل پذیرش تر است.

در این كار مثبت و منفی صددرصد نداریم. حتی محسن و فرهاد قصه كه به عنوان شخصیت های مثبت و منفی داستان محسوب می شوند، مثبت و منفی صددرصد نیستند. در واقع این مجموعه روندی را طی می كند كه در جاهایی بیننده تعجب خواهد كرد. كاراكتر نیما نیز همین گونه است؛ با این كه آدم كاملا موفقی در زندگی، شغل و ازدواج است، اما با ورود پدر مسیر زندگی اش عوض می شود و در طول داستان او را می بینیم كه با وجود مثبت بودنش گاهی رودرروی خانواده اش هم می ایستد.

نیما در فاصله ها آمده است كه چه چیزی را بگوید؟

ساسان، نیما و سعید 3 شخصیت موازی هستند كه داستان را جهت دهی كرده و هر كدام قصه مخصوص خودشان را دارند و در جاهایی گره قصه به دست ساسان و در جاهای دیگر به دست نیما و سعید باز می شود. این توضیحاتی بود كه در ابتدای كار آقای سهیلی زاده درخصوص داستان بازگو كرد. با مطالعه 6 قسمت از این فیلمنامه و فقط به خاطر اطمینانی كه به كار حرفه ای ایشان داشتم نیما را بازی كردم. حجم نقش نیما نیز از ابتدا به همین میزان بوده، البته گاهی حضورش پررنگ تر می شود ولی نسبت به ساسان و سعید كم رنگ تر است.

چقدر از بازی نیما مطابق متن است؟

نیما از متن زیاد فاصله ندارد و مشابه با قصه برداشت شده، اما در جاهایی كه بیشتر مبادی آداب است سعی كردم از متن فاصله بگیرم، چون به نظرم مثبت محض می شود و من خیلی از جاها مایل بودم این مثبت بودن شكل نگیرد.

در این سریال 2 خانواده داریم كه یكی با وجود پدری پیگیر، پسری ناسازگار دارد و در خانواده دیگر با وجود پدری زندان رفته، پسری سر به راه است. نتیجه گیری داستان چیست؟

در حقیقت این دو رابطه مضمون اصلی قصه ما را تشكیل می دهد، یعنی فاصله بین 2 نسل،2 جوان، 2عقیده و 2?تفكر متفاوت!

همه اینها به یك نتیجه گیری واحد، یعنی فاصله ها منجر می شود. در واقع در طول قصه به این می پردازیم كه چگونه این فاصله ها را برطرف كنیم. این داستان دارای بار تربیتی است كه می تواند تاثیر بسزایی بر جامعه داشته باشد.

در این مجموعه خیلی جالب است كه پدر و مادرتان جوان تر از آن هستند كه بخواهند پسری به سن و سال پندار اكبری داشته باشند. ارتباط حسی این خانواده چگونه بین شما و در سر صحنه برقرار?شد؟

این قضیه برمی گردد به باورپذیری بیننده كه چقدر باور كند و موقعیت این افراد را بپذیرد. خانم كاویانی و حسن جوهرچی از بازیگران حرفه ای و خوب ما هستند و سر صحنه خیلی راحت و با بده بستان هایی كه با هم داشتیم به این حس مشترك رسیدیم.

چرا پندار اكبری در مجموعه های اخیر تا این حد آرام و سر به راه است؟

شاید به خاطر شرایط چهره ام باشد. خودم نیز تمایلی به نقش های مثبت ندارم، اما تاكنون در سریال هایی كه نقش محوری را به عهده داشتم، ایفاگر كاراكترهای مثبت بودم، ولی در سریالی مثل «پس از سال ها» نقش خاكستری و در 2 اپیزود شاید برای شما هم اتفاق بیفتد، كاراكتری منفی داشتم. به طور كلی خاصیت بازیگر این است كه نقش های مختلف را بخوبی ایفا كند، اما فعلا شرایط به گونه ای است كه نقش های مثبت بیشتر به من پیشنهاد می شود.

شاهرخ استخری در دلنوازان به توفیق خوبی در میان مخاطبان سریال ها دست یافت. به نظر می رسد با كمتر تغییری در بازی او یك بار دیگر با حسین سهیلی زاده به تكرار رسیده است. این مساله ممكن است برای تو هم اتفاق بیفتد؟

شاهرخ تمام انرژی اش را صرف در آوردن نقش سعید كرده تا بازی اش حتی الامكان متفاوت تر از دلنوازان شود. بهزاد دلنوازان شخصیتی درونی بود، در صورتی كه اینجا سعید را با كاراكتری كاملا بچگانه و برون گرا می بینیم. شاید شباهت های ظاهری و رفتاری شاهرخ باعث شده تا شما به یاد آن سریال بیفتید ولی در كل زحمت خودش را كشیده و نكات ریزی را به بازی اش افزوده است.

فاصله ها ازجمله مجموعه هایی است كه هم از حضور بازیگران نامی بهره برده و هم افرادی كه كمتر بین مردم شناخته شده هستند و قرار است با فاصله ها شناسانده شوند. خودت را در كدام طبقه جای می دهی؟

ویژگی این كاراكترها این گونه است كه زمینه مناسبی را فراهم می كند تا جلوی دوربین دیده شوی و درواقع این كار فرصتی شد تا خودم را نشان دهم. به سبكی كه در حال حاضر بازی می كنم زیاد قانع نیستم و تلاشم برای ارائه كارهای بهتر و خارج شدن از یكنواختی كاراكترهای مثبت است.

در حال حاضر در چه مرحله ای از كار هستید؟

فكر می كنم تولید 10 قسمت دیگر از كار مانده تا به طور كل تمام شود.

فكر می كنید چقدر نظر حسین سهیلی زاده نسبت به بازی شما و آنچه قبل از این همكاری نسبت به شما در نظر داشت، تغییر كرده است؟

سهیلی زاده هنگام بازی به بازیگرانش روحیه می دهد و هر زمان كه از او درباره نحوه بازی ام سوال می كردم، تشویقم می كرد. این كه چقدر از من رضایت داشته باشد برمی گردد به كارهای بعدی كه آیا از حضور پندار اكبری استفاده كند یا نه؟

تا اینجا كه ایستاده ای چقدر نام پدرت در انتخاب هایت تاثیر داشته است؟

اسم پدر من همیشه همراهم است و در هر كار و پروژه ای كه قدم بگذارم به این دید نگاهم می كنند كه پسر فلانی است! اما تلاش من در این سال ها این بود كه خودم به تنهایی نشان داده شوم، در غیر این صورت خیلی راحت می توانستم از نفوذ پدرم استفاده كنم و در نقش های معتبر و پروژه های قوی تری حضور داشته باشم، اما این كار را نكردم تا حرفی نیز پشت سرم نباشد. البته این مساله كارم را سخت تر می كند چون اگر اشتباهی در كارم باشد در وهله اول نام پدرم زیر سوال می رود. منكر این نمی شوم كه وجود پدرم در حرفه و كارم بی تاثیر نبوده مثلا در مجموعه «پس از سال ها» به واسطه نقش پدر و پسری كه می بایست بازی كنم در كنار ایشان قرار گرفتم یا در «رازها و روزها» كه می بایست نقش جوانی پدرم را بازی كنم.

پرده نقره ای را هم در برنامه كاری آینده ات جای داده ای؟

برای كار سینما تصمیم دارم كار قوی همراه با فیلمنامه بسیار خوبی را شروع كنم. به نظرم در این اوضاع آشفته و متن های ضعیف، بازی نكردن بهترین انتخاب است! تلویزیون را فعلا ترجیح می دهم چون بیننده بیشتری دارد و مضمون داستانی بهتری را در بر دارد. متاسفانه در سینما طنزها به سمت بی ریشگی و هجو كشیده شده و فكر می كنم زمانی برای ورود به این عرصه اقدام كنم كه بتوانم خودم را تثبیت كنم.


ادامه مطلب

طبقه بندی: تلوزیون، 
برچسب ها: نیما شاهرخ شاهی، pendar akbari، عکس ها پندار اکبری، بازیگران فاصله ها، گفت و گو با اکبری، حسین سهیلی زاده، فیلم ها پندار اکبری، . گفت و گو با پنداری اکبری، بازیگر فاصله ها، شاهرخ استخری پندار اکبری، شاهرخ استخری، عکس های پندار اکبری، مخاطبان سریال ها، مصاحبه با بازیگران، پندار اكبری .، گفت و گو با پنداری اکبری، مصاحبه با اکبری، فیلم های پندار اکبری پندار اکبری، فیلم پندار اکبری، مصاحبه با بازیگران فاصله ها، .. سریال فاصله ها ..، بهاره افشاری، اعضا سریال فاصله ها، عکس بازیگران فاصله ها، پندار اکبری، پسر عبدالرضا اکبری، فرزند پندار اکبری،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 مرداد 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ