http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - بازیگر زیر هشت: چون به مهمانی های آنچنانی نمی روم دیده نمی شوم

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو

امیر جعفری که این روزها سریال "زیر هشت" با بازی وی در حال پخش است در مورد اینکه در سینما چگونه نقش هایش را انتخاب می کند و در مورد نحوه انتخاب بازیگران و دیده شدن آنها نکات قابل توجهی را عنوان کرده است...

بازیگر نقش "عطا" در سریال "زیر هشت" می گوید: من خیلی دوست داشتم در "درباره الی" بازی کنم. خیلی دوست داشتم در فیلم "چهارشنبه سوری" بازی کنم.

خیلی دلم می خواست در فیلم "سنتوری" باشم یا "اجاره نشین ها" را کار کنم اما نشد. بخشی دست من است که فیلمنامه های بد را رد کنم اما اینکه کارهای خوب به من پیشنهاد شود دست من نیست.

همه این ها به شرایط حاکم بر کشور ما برمیگردد. دستگاه های اجرایی و مسئولان هیچ حمایتی نمی کنند. همه مسئولان حرف و درد دل همه اقشار جامعه را می شنوند اما زمانیکه نوبت به هنرمندان می رسد گوش شنوایی وجود ندارد. هنر در مملکت ما زنده نیست.

در سینمای ما فقط در مورد چند بازیگر حرف زده می شود. ما چهار منتقد که بنشینند و بازی های بازیگران را بینند و در موردش حرف بزنند، نداریم.

امیر جعفری همچنین در گفتگو با مهر و در پاسخ به این سئوال که دیده نشدن شما در این سال ها در سینما فقط و فقط به اوضاع سینمای ایران بر می گردد گفت:

 تا زمانی که سینمای ما سینمای مانکن و چشم رنگی و موهای افشون است اوضاع بازیگری همین است. قرار است من در مورد خودم حرف بزنم. پس همین جا به شما می گویم که اگر آسمان و زمین را به هم ببافم و هر کاری که فکرش را برای دیده شدن انجام بدهم، با این شرایط درهمین سطح می مانم و دیده نمی شوم .
 
در سینمای ما فقط در مورد چند بازیگر حرف زده می شود. ما چهارمنتقد که بنشینند و بازی های بازیگران را بینند و در موردش حرف بزنند، نداریم.اصلا منتقدی نداریم که واقعا بازی بازیگران را تحلیل کنند.

چنین کسانی احتمالا یا وجود ندارند یا نمی خواهند به معنای واقعی در مورد سینما صحبت کنند. نمیدانم اسم این کار را چه می شود گذاشت. در یک مصاحبه ای در مورد محسن تنابنده گفتم که سال ها این آدم کار کرده و خوب هم ظاهر شده است. اما یک دفعه بعد از این همه سابقه کاری "هفت دقیقه تا پاییز"ش دیده می شود. ممکن است کارهای بهتر از این هم کرده باشد. من نمی دانم چه سیاستی پشت این قضیه است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا سیاستی است که بعضی از بازیگران دیده نشوند می گوید:

 شاید. شاید هم به خاطر این است که من خیلی در حاشیه نیستم. نه وقتم را برای مهمانی های آنچنانی می گذارم و نه در جشن های مختلفی که بازیگران دیگر شرکت می کنند حاضر می شوم.
 
فرش قرمزهایی که پهن می شوند برای من چندان اهمیتی ندارد. شاید حرفی که می خواهم الان بزنم بیشتر کلیشه باشد اما بیشتر از هر چیز برایم مهم این است که شما به عنوان یک مخاطب نه به عنوان خبرنگار، کار من را می بینید و می گویید خوب است.

برای من این خیلی ارزشمند است که آقای مقدم بعد از "چاردیواری" نقش عطا خان عمو را در "زیر هشت" به من می دهد. برایم این ارزشمند است که حسن فتحی بعد از"نسخه خطی"، نقشی در "میوه ممنوعه" به من می دهد. این ها آدم هایی اند که برای بازی بازیگرها ارزش قائلند نه چیز دیگری.ادامه مطلب

طبقه بندی: تلوزیون، 
برچسب ها: امیر جعفری، عکس امیر جعفری، بیوگرافی امیر جعفری، بیو امیر جعفری، درباره امیر جعفری، فیلم های امیر جعفری، همسر امیر جعفری، فیلم امیر جعفری، مصاحبه با امیر جعفری، صحبت کردن با امیر جعفری، سینمای ما، سایت امیر جعفری، سینمای ایران، وبلاگ امیر جعفری، صحبت با امیر جعفری، گفت و گو با امیر جعفری، اخبار فرهنگی، اخبار سینما، ایران، سینما، بازیگر نقش "عطا، سریال "زیر هشت، اخبار سینمایی، چشم رنگی و موهای افشون، سینما روز، سینمای مانکن، فرش قرمزهایی، شرایط حاکم بر کشور ما،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 مرداد 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ