http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - پولسازترین و محبوب‌ترین زنان سینمای ایران!!

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو

پولسازترین و محبوب‌ترین زنان سینمای ایران!!

نتیجه این نظر سنجی نشان از آن دارد كه هدیه تهرانی به‌رغم كم كاری‌اش و به‌رغم اینكه در پنج سال اخیر مشغول به هر كاری بوده جز حضور در یك فیلم تجاری و به‌رغم اینكه از رحیم‌مشایی و وام دولتی برای...

به گزارش تهران امروز، ستاره‌ها جذاب‌ترین پدیده هنر سینما در سرتاسر جهان هستند نشان به آن نشان كه لوران بارت در مورد اودری هپبورن مقاله می‌نویسد و همین چند روز پیش راجر ایبرت در نقد فیلم «سالت» بخش عمده‌ای را به تحسین ویژگی‌های ظاهری بازیگر نقش اصلی این فیلم پرداخته بود. با این اوصاف تكلیف مخاطبان عام‌تر سینما كاملا روشن است كه اغلب برای دیدن چهره‌های محبوب خود به سینما می‌روند.
كشور ایران هم با قواعد غریب خودش جزئی از این دهكده كوچك جهانی است و سینمایش به اندازه خود ستاره‌هایی دارد كه برای مردم جذاب هستند و تنور سینمای ایران را گرم می‌كنند. اما اینكه كدام ستاره محبوب تر است و كدام پولساز تر است همیشه بحث جذابی بوده وهست. در یك نظر سنجی اینترنتی هدیه تهرانی با قاطعیت آرا (51,9 درصد كل آرا) به عنوان محبوب ترین بازیگر زن ایرانی انتخاب شده است. در حالی كه مهناز افشار با 24,4درصد آرا در رتبه دوم قرار دارد و الناز شاكردوست با 10.2 درصد آرا در رتبه سوم ایستاده است. این نظر سنجی توسط سایت روزنامه بانی فیلم صورت گرفته است. نتیجه این نظر سنجی نشان از آن دارد كه هدیه تهرانی به‌رغم كم كاری‌اش و به‌رغم اینكه در پنج سال اخیر مشغول به هر كاری بوده جز حضور در یك فیلم تجاری و به‌رغم اینكه از رحیم‌مشایی و وام دولتی برای برپایی نمایشگاه عكس كمك می‌گیرد همچنان محبوب است. این هم رخ دیگری از جادوی سینماست.

هدیه تهرانی «هفت دقیقه تا پاییز» را بر پرده سینماها دارد كه در اواخر زمان اكران خود به سر می‌برد و چیزی نزدیك به 450 میلیون تومان فروخته است كه با توجه به لحن تراژیك آن فروش نسبتا خوبی است. هدیه تهرانی در حال حاضر در انزوا به سر می‌برد و چندی پیش هم به واسطه عدم‌حضور در مراسم فرش قرمز فیلم «هفت دقیقه تا پاییز» درگیر حواشی شده بود. تهرانی با فیلم «سلطان» ساخته مسعود كیمیایی وارد عالم سینما شد و در همان اولین فیلمش نقش شخصیت اول زن فیلم را بازی كرد و این‌گونه قدم اول را بسیار محكم برداشت.
نكته جالبی كه در این نظر سنجی وجود دارد حضور نیكی كریمی در رتبه چهارم است. كریمی كه روزگاری رقیبی سرسختی برای تهرانی محسوب می‌شد امروز با 7.6 درصد آرا در رتبه چهار ایستاده تا هدیه تهرانی با بیش از 15 سال حضور در سطح اول سینمای ایران همچنان بانوی اول سینمای ایران باشد. رتبه پنجم این فهرست به مهتاب كرامتی تعلق دارد كه تصور می‌رفت موقعیت بهتری در جدول ستاره‌ها داشته باشد. كرامتی با 5.6 درصد آرا در رتبه پنجم ایستاده.
نكته جالب دیگری كه در این نظر سنجی وجود دارد به لیلا اوتادی مربوط می‌شود كه پیش تر گفته بود گران ترین بازیگر زن ایران است ولی در میان پنج ستاره محبوب سینمای ایران جایگاهی ندارد.
چندی پیش همین سایت نظرسنجی مشابهی را در مورد بازیگران مرد انجام داده بود و در آن در كمال تعجب شهاب حسینی به عنوان محبوب ترین بازیگر مرد ایرانی بالاتر از ستاره‌های دیگر ایستاده بود. شهاب حسینی با كسب 44 درصد آرا در رتبه اول، محمدرضا گلزار با 28 درصد آرا نفر دوم، امین حیایی با 3, 11 درصد آرا سوم، بهرام رادان و محمدرضا فروتن نیز با 9.5 درصد آرا در رده پنجم مردان محبوب سینمای ایران قرار گرفته بودند.
این گونه نظر سنجی‌ها را شاید نتوان به عنوان معیار دقیقی برای میزان محبوبیت ستاره‌ها در نظر گرفت اما تا حدودی جایگاه ستاره‌ها و محبوبیت‌شان را تصویر می‌كند


ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای ایران، 
برچسب ها: هدیه تهرانی، پولسازترین و محبوب‌ترین زنان سینمای ایران، پولسازترین زنان سینمای ایران، محبوب‌ترین زنان سینمای ایران، سالت، مهناز افشار، الناز شاكردوست، بانی فیلم، رحیم‌مشایی، نمایشگاه عكس، هفت دقیقه تا پاییز، نیكی كریمی، مهتاب كرامتی، لیلا اوتادی، ستاره محبوب سینمای ایران، شهاب حسینی، محمدرضا گلزار، امین حیایی، گران ترین بازیگر زن ایران، گران ترین بازیگر ایران، بهرام رادان، محمدرضا فروتن، مردان محبوب سینمای ایران،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 مرداد 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ