http://hamkaran.biz/product/jakelidi500.gif http://hamkaran.biz/images/hg.gif
مرجع کامل اطلاعات سینمایی - همه‌چیز با یک انتخاب شروع می‌شود - درباره مجموعه فیلم‌های «گرگ و میش»

مرجع کامل اطلاعات سینمایی
 
سینما-تئاتر-تلوزیون-رادیو
قسمت سوم فیلم Twilight (که «تاریک و روشن» و «گرگ و میش» ترجمه شده است) این روزها بر پرده سینماهاست و به مانند دو قسمت قبلی فروش بالایی را تجربه می‌کند. مجموع سه فیلم با فقط بودجه‌ای در حد ۱۵۵ میلیون دلار حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار فروش جهانی داشته‌اند که نشان می‌دهد این مجموعه چقدر موفقیت‌آمیز بوده است...
داستان اصلی این مجموعه فیلم‌ها براساس ۴ رمان استفانی میر نویسنده امریکایی نوشته شده است. تاکنون این سه فیلم، سه رمان را روایت کرده‌اند و قرار است رمان چهارم در قالب دو فیلم در دو سال آینده ساخته و اکران شود.ایده کلی این مجموعه فیلم‌های فانتزی عاطفی، رابطه دختری به نام بلا با بازی کریستن استوارت با پسری خون‌آشام به نام ادوارد کالن با بازی رابرت پتینسون است و ماجراهایی که با ورود بلا به دنیای خون‌آشام‌ها به وجود می‌آید. شاید ایده اصلی مشابه آثاری مثل سریال The Vampire Diaries به نظر آید اما جنبه عاطفی داستان در گرگ و میش پررنگ است. قرار نیست با یک فیلم سراسر فانتزی و پر از اتفاقات عجیب و غریب روبرو باشیم، چرا که بودجه این مجموعه فیلم‌ها نیز نشان می‌دهد که هدف آن چیزی مثل هری پاترها و بلاک‌باسترهای این‌چنینی نیست. گرگ و میش بیشتر دنبال رابطه عاطفی میان بلا و ادوارد است که علی‌رغم خطرهایی که برای هر دوی آن‌ها دارد، علاقه دارند آن را حفظ کنند.
قسمت جدید این مجموعه با نام Eclipse که می‌توان هم آن را کسوف و هم خسوف معنی کرد، در تابستان امسال موفقیت دو قسمت قبلی را تکرار کرده و حتی در نقدها نیز اندکی بهتر از دو فیلم قبلی ظاهر شده است و با این روند فروش به نظر می‌رسد که پرفروش‌ترین فیلم این مجموعه لقب بگیرد. در حالی که فروش جهانی قسمت اول حدود ۴۰۰ میلیون دلار و قسمت دوم حدود ۷۱۰ میلیون دلار بود، فروش جهانی قسمت سوم به ۵۰۰ میلیون دلار نزدیک می‌شود که ممکن است در ادامه به فروش قسمت دوم هم برسد.
علی‌رغم نقدهای متوسطی که هر سه فیلم داشته‌اند، گرگ و میش و ستارگانش محبوبیت فراوانی بین نوجوانان و جوانان امریکا دارند. کریستن استوارت و رابرت پتینسون به عنوان دو بازیگر اصلی این مجموعه، طرفداران زیادی دارند و در برنامه‌های مختلف تلویزیونی بارها و بارها از آن دعوت شده است. مثلا حضور رابرت پتینسون در برنامه پربیننده و جذاب Ellen Show  یا مصاحبه کریستن استوارت در برنامه جیمی فالون به اخبار مهمی در میان سایت‌های طرفداران مجموعه گرگ و میش تبدیل شد.به عنوان نکته آخر، موضوع جالبی که در قسمت سوم دیده می‌شود، حضور نوکیا در این فیلم است! در این فیلم بلا گوشی نوکیا X6 دارد و در یکی از سکانس‌ها از آن استفاده می‌کند. در اینجا هم تاثیر تبلیغات، انکارناپذیر است که تبلیغاتی این‌چنین، باعث شده گوشی نوکیا X6 یکی از گوشی‌های محبوب جوانان باشد.


ادامه مطلب

طبقه بندی: سینمای جهان،  مقاله، 
برچسب ها: گرگ و میش، تاریک و روشن، Twilight، کریستن استوارت، خون‌آشام، رابرت پتینسون، The Vampire Diaries، Eclipse، نوکیا X6، تبلیغات، نوکیا، Ellen Show، خسوف، کسوف، هری پاتر، بلاک‌باستر، Vampire، استفانی میر، فیلم‌های «گرگ و میش»، بازیگران گرگ و میش، بازیگر مرد گرگ و میش، بازیگر زن گرگ و میش،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 مرداد 1389 توسط الهام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ